У столиці закрили метрополітен

Через карантинний режим в Києві припинили перевезення пасажирів підземним транспортом. Щонайменше до 3 квітня містом можна буде переміщатися лише наземним. У громадському транспорті тепер пасажирів просять, аби всі користувалися захисними масками, а від перевізників вимагають дотримуватися ліміту до 10 людей в салоні. Так влада хоче запобігти розповсюдженню коронавірусу. Наскільки дієві такі заходи та чи дотримуються карантину кияни, розповість наша кореспондентка.

Ольга Соломаха, кореспондентка

- Місцева влада Києва через режим карантину прийняла рішення закрити метрополітен. Відсьогодні столицею можна переміщатися лише наземним транспортом. Але і там є певні обмеження.

Новину про те, що столичну підземку на час карантину буде закрито, повідомив мер Києва Віталій Кличко. Відповідне звернення він опублікував в мережах та на сайті КМДА. 

Віталій Кличко, мер Києва 

- Друзі! Київ живе в умовах суворих обмежувальних заходів. Ми робимо все, щоб захистити киян від розповсюдження інфекції коронавірусу. Згідно з рішенням урядової комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та постанови Кабінету Міністрів, Київ повинен закрити метрополітен. Так само, як Дніпро та Харків. Тому, сьогодні з 23-ої години Київський метрополітен припиняє перевезення пасажирів. Попередньо – до 3 квітня.

Щоб боротися з епідемією, Уряд України прийняв рішення про заборону пасажирських перевезень більше 10 осіб одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті. Та, попри всі  обмеження, громадський транспорт курсує переповненим. Водій цього тролейбусу запевнив, зі свого боку вони дотримуються норм карантину, зокрема, проводять дезінфекцію транспортних засобів.  Розповів, людей про обмеження попереджають. Але не всі дотримуються вимог.  

водій тролейбусу 

- Салон дизінфікуємо, а так нічого не змінилося. Люди не рахуються з обмеженнями. Заходять всі, як хочуть. 

- А ви їм щось кажете?

- Кажемо. Але це даремно. Якщо їм треба їхати, то вони нікого не слухають.

Люди ж, в свою чергу, бідкаються: треба добиратися до роботи. Вимушені порушувати вимоги карантину, адже не можуть довго  чекати на свій транспорт.

киянка 

- От сказали по 20 чоловік. Як? Як ніякий транспорт не йде. Й нам сказали працювати. Як нам добиратися до роботи? 

- Ви сьогодні як добиралися?

- В третій автобус ледь помістилися. Руки й ноги ледь не зламали.

Влада закликає містян піклуватися про своє здоров’я та безпеку і залишатися вдома, але, мовляв, ті, кому потрібно в цій ситуації їздити на роботу, мають берегти себе і оточуючих, користуватися засобами індивідуального захисту. Але, не дивлячись на це, не всі пасажири користуються захисними масками.

киянка 

- А де маски? Я п’ять аптек обійшла. Ніде немає. 

- А водії пускають? 

- Нехай дає мені маску, то я буду в масці. Мені за дві тисячі купувати? Ні. Нехай мене забезпечать маскою за аптечною ціною, тоді я з задоволенням буду в ній заходити.

Пасажири, які ж мають наявні засоби захисту, наголошують на тому, що треба посилено контролювати саме цю вимогу. 

киянин 

- Якщо не буде ніяких мір прийнято, наприклад, за допомоги контролю поліцією, щоб, згідно регламенту, людей не пускали без масок в громадські місця, самі по собі люди цього робити не будуть.

А от на закриття метрополітену в Києві люди реагують негативно. Мовляв, таким чином нічого не вирішити. 

киянин 

- Могли залишити метро відкритим. Поставити біля входів до кожної станції поліцейського, який не пускав би людей без масок. Це набагато краще, ніж набиваються маршрутки і половина людей без спеціального захисту. Це нерозумно.

Стрічка новин