Правда чи фейк?

В інтернеті активно поширюють інформацію, що ніби-то передбачені штрафи батькам, якщо їхні діти з’являються на вулиці в період карантину. Штрафи почнуть застосовувати саме з 18 березня. Окрім грошей, на батьків чекає і позбавлення волі. Але чи правда це, і хто поширює таку інформацію, з'ясовувала Анна Ружін.

Анна Ружін, кореспондентка 

- За останню добу в інтернеті почали ширитися повідомлення-застереження для батьків: діти не повинні порушувати карантин. В інакшому випадку – штраф або навіть позбавлення волі від 2 до 5 років.

Такі повідомлення з'являлися у мережі фейсбук, інстаграм і навіть у батьківських чатах телеграм-груп. Мовляв, нововведення діє з 18 березня 2020 року. Але чи дійсно це правда?

Поліна Ларіна, гол.спеціаліст відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області 

- Хочеться зазначити, що ця інформація, яка поширюється у соціальних мережах, не відповідає дійсності. І тому просимо всіх читачів критично поставитися до чуток і повідомляти про аналогічні пости до Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Взагалі слід відзначити, що на період карантинних заходів батьки та їх діти і їх близькі особи повинні дотримуватися загальних вимог карантиної безпеки.

Патрульна поліція Києва на своїй сторінці у мережі фейсбук пише:

Поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, тягнуть за собою накладення штрафу від 170 до 255 гривень або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Головна редакторка інформаційної кампанії «По той бік новин» Альона Романюк не лише розвінчала міф, а й пояснила, звідки пішла ця інформація. 

Альона Романюк, головна редакторка інформаційної кампанії «По той бік новин»

- Щодо того, чому цей фейк так розійшовся? Тут використана технологія напівправди. Коли беруть частину правди: чи є ці статті? Так, є. Чи стосуються вони коронавірусу? Ні, не стосуються. Чи є інформація про подібні штрафи? Ні, немає. Чому ця інформація вкинулася саме вчора? Бо депутати проголосували саме про відповідний законопроєкт про протидію і попередження коронавірусної інфекції. Тобто, є хороший грунт та паніка. Є нестача інформації і просто хтось і для чогось це запустив.

Стрічка новин