У Полтавській політехніці відкрили тренінговий центр

Сучасні тренажери-симулятори від світового виробника - Drilling Systems. І тепер вони - у стінах Полтавської політехніки завдяки компанії Wellsite Digital. Тепер працівникам бурових не потрібно їздити за кордон, щоб навчитися працювати на сучасній техніці і отримати міжнародний сертифікат IWCF (Міжнародного форуму свердловинного контролю) - знак найвищої якості в нафтогазовій галузі. А студенти нафтогазового профілю матимуть змогу попрацювати на сучасній буровій прямо в університеті.

Урочисте перерізання стрічки, аудиторію відкрито. Тепер і працівники нафтогазових компаній, і студенти матимуть змогу пройти курс на цифровому буровому майданчику, отримувати навички буріння і експлуатації обладнання, управління свердловиною і краном в режимі реального часу. І це все, не виходячи з кабінету.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- У цьому центрі будуть працювати і іноземні фахівці. Представник компанії Drilling Systems, який сам уродженець Азербайджану... Цей професор буде оформлений в університет і це є важливим показником.

Інтерактивний пристрій докорінно змінює способи навчання, які застосовуються в бурової промисловості, використовуючи режим «без інструктора» і можливість безперервного навчання, вдосконалення навичок і оцінки знань. Навчатимуть двома мовами, зокрема, англійською. Аудиторія поділена. У цьому кабінеті - комп'ютери. Тут студенти здають тести на комп'ютерах після навчань на тренажерах.  Потім - отримують сертифікати. 

Ігор Вітрик, директор ТОВ «Веллсайт Діджитал»

- Сертифікати дійсні в залежності від рівня, а є перший, другий, третій, четвертий. Якісь діють 5 років, якісь - 2. І це в залежності від рівня, який ви отримали.

Розташування тренінг-центру обрано не випадково, адже Полтавщина є головним осередком нафтогазової галузі України, а в університеті функціонує Навчально-науковий інститут нафти і газу і лабораторія механотроніки та будівельної техніки.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- Об’єдавши зусилля освіти та бізнесу, ми маємо якісний результат. Щоб забезпечувати якісну підготовку практичну студентів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», що навчаються в науковому інституті нафти та газу. І це вже фахівці, які після навчання можуть приступити до виконання своїх функціональних обов’язків.

Для університету - це змога готувати висококваліфіковані кадри для галузі, які готові до роботи одразу після закінчення навчання. Це дуже серйозна перевага під час працевлаштування.

Олександр Кухарець, інженер-технолог

- Це лабораторія буде конкретно вчити людей, як діяти при нафтогазопроявленнях, що є найбільшою з проблем буріння. Вони можуть призвести до людських втрат, матеріальних витрат.

Також це дає можливість молоді спробувати свої сили в умовах, максимально наближених до реальності.

Олександр Кухарець, інженер-технолог

- Тут можна побачити різні прилади для керування для буріння. Це ввімкнення насосів, ротора гальмівний важіль. Зараз ви бачите процес пориву свердловини.

Програма навчання складається з 4 основних рівнів: контроль свердловини та базові знання. Починають все з початкового рівня, при цьому зачіпають курс контроль свердловини рівнів «Бурильник» та «Супервайзер».

Стрічка новин