Підприємці Полтави об’єднуються у боротьбі з коронавірусом

В разі початку спалаху коронавірусу лікарняні заклади Полтави на перший період забезпечені медичним обладнанням. Але в місті є нагальна потреба в апаратах штучного дихання, слідкуючому обладнанні, засобах захисту медичних працівників та, звісно, тест-системах. Тож підприємці Полтави вирішили не залишатися осторонь та кожен по мірі можливостей – допомогти у боротьбі з коронавірусом.

Підприємці Полтави, представники місцевої влади, громадських організацій зібралися на свіжому повітрі в парку «Перемога», аби об’єднатися та скоординувати свої дії навколо глобальної проблеми. Отримали вони і ось такий перелік необхідних для лікарень речей, їх вартість та загальну суму.

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального захисту Полтавської МР

- Ми приблизно порахували, то потреба, наприклад, в захисному одязі – 13 мільйонів, апаратурі – 1 мільйон, медикаментах – 2 млн. Щоб були забезпечені тест-системами, має Полтава буде забезпечена хоча б на 15-20% населення.

За словами депутата обласної ради Олександра Удовіченка, в Полтаві десятки тисяч підприємців, і він сподівається, що чимало з них відгукнеться на прохання допомогти місту.

Олександр Удовіченко, депутат Полтавської обласної ради 

- Я чогось думаю, що в такій ситуації повинна велика кількість людей зрозуміти, що вони якщо мають таку можливість, повинні підставити плече, ну що тут сьогодні рахуватися. Це невдячна справа.

А ось Євген Лихожон розповідає, що через своїх китайських партнерів  вже налагодив контакти із державними компаніями з Піднебесної.

Євген Лихожон, засновник групи компаній «Явір-2000»

- Якщо тест-системи в Україні зараз коштують 360, 320 гривень, то державна компанія нам їх продала по три долара. Вже договір проплачений і протягом 10 днів їх зобов’язалися привести в Україну, я закупив їх 10 тисяч тест-систем, котрі, зрозуміло, передам нашій медицині. Ми заключили договір на 10 апаратів штучного дихання в Китаї, найкраща модель обходиться втричі дешевше, ніж у нас в Україні.

Олексій Чепурко, заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ

- Через Раду підприємців всі бажаючі говорять про конкретні якісь суми, департамент охорони здоров’я дає потребу. Вона є на сьогоднішній день, і у нас є частина постачальників, які готові вже постачати, є зв’язки з тими, які говорять про якийсь період часу, і тоді через департамент будем конкретно контактувати з постачальниками, а ви, наприклад, з ними будете контактувати.

Координувати дії буде голова Ради підприємців Полтави Євген Ніколаєнко.

Євген Ніколаєнко, голова Ради підприємців м.Полтави

- Нам департамент охорони здоров’я надав великий список з різних медикаментів, які потрібні для боротьби з коронавірусом. І як нам сказав Євген Лихожон по досвіду спілкування з китайцями, у них вірус почався  в жовтні. А епідемія сталася у січні, лютому, тож давайте не чекати, а думати, що робити, збирати кошти на всі ці речі і бути готовими.

Стрічка новин