Бізнес на карантині

Український бізнес готується до важких часів через коронавірусну кризу. Закриття у містах на час карантину ресторанів і магазинів може призвести до їхнього банкрутства. Саме тому сьогодні Рада підтримала законопроєкт, який допоможе бізнесу пережити карантин.

Наталія Павлюк – приватна підприємиця. Вона на оптовому ринку реалізовує товари, які швидко псуються: овочі, фрукти тощо. Каже, через закриття ринку на карантин може зовсім втратити свій бізнес.

Наталія Павлюк, приватна підприємиця

- Моя сім'я, мої люди, котрі зі мною працюють, просто станемо банкрутами, якщо я завтра не вийду на роботу, якщо завтра я не зможу реалізувати свій товар. Я не кажу заробить, просто продати по закупівлі. Я цей товар взяла так само під реалізацію. Я маю повернути людям ці гроші. Ми знаємо, що по всій Україні всі оптові ринки працюють.

Через карантин збитків зазнають й інші підприємці.

Євген Дикань, підприємець

- У нас головне питання стосується людей, котрі у нас працюють. Їм потрібно платити зарплатню, адже ніхто не скасовував комунальні, щоденне харчування людини.

Щоб поліпшити життя бізнесу, Верховна Рада сьогодні ухвалила наступне.

– На 3 місяці відтермінували обов’язкове введення РРО ( касових апаратів) для всіх категорій «спрощенців»

– Звільнили від єдиного соціального внеску всіх ФОПів та тих, хто займається незалежною профдіяльністю

– Тимчасово скасували штрафи та пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ

– Заборонили перевірки з боку органів влади

– Не нараховується та не сплачується у період із 1 березня року до 30 квітня 2020 року плата за землю

– До 1 липня 2020 року продовжується термін подання річної декларації про майновий стан і доходи

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Це місцеві податки, від сплати яких тимчасово звільняють підприємців. Таким чином місто буде недоотримувати. Відповідно, люди таким чином будуть не платити ці податки протягом певного періоду. Міському бюджету це загрожує недовиконанням міського бюджету. Ми чітко розуміємо, що плата за землю – це 16-17% від загального обсягу бюджету, ПДФО – приблизно 68% від загального бюджету. Відповідно, це негативно відобразиться на бюджеті міста.

За словами політичного аналітика Олексія Станчевського, карантин вдарить по українській та світовій економіці.

Олексій Станчевський, політичний аналітик

- Зараз важко спрогнозувати, наскільки величезним буде економічний спад, але можна заявити, що ми, звичайно, будемо, як частиною глобальної системи, кризи економічної, так і, можливо, матимемо свої особливості.

Стрічка новин