Українці не можуть повернутися додому із Європи

Із введенням карантину у Європі чимало українців не можуть повернутися додому. Приміром, 75 наших співвітчизників дві доби протримали на кордоні Чехії із Польщею. За допомогою вони безрезультатно зверталися до різних посольств. Зателефонували й на наш телеканал. Із вимушеними «бранцями» тримав зв’язок Анатолій Васевич.

Українці виїхали із Праги в обідню пору 15 березня. Але вже на кордоні із Польщею у місті Наход їхній транспорт зупинили. Рухатися далі заборонили через карантин.

українець, якого зупинили на кордоні з Польщею

- Ми зараз знаходимося на кордоні з Польщею. Поляки нас не пускають, аргументуючи тим, що кордони закриті. Ми пояснюємо. Показуємо документи, що ми – громадяни України, будемо їхати транзитом через вашу країну до своєї. Ми хочемо повернутися додому.

Галина Бажан, українка, яку зупинили на кордоні з Польщею

- Ми хочемо потрапити до нас в Україну. Щоб наш уряд вирішив. Я пробула в Чехії на роботі усього чотири дня.

Дві ночі люди провели в автобусі, з'їли усі продукти, які брали на дорогу, у багатьох закінчилися гроші. Вимушені «бранці» інформацію про себе передавали родичам, знайомим, відео викладали в Інтернеті, записали навіть кілька звернень до Президента України.

українець, якого зупинили на кордоні з Польщею

- Шановний пане Президенте, я хочу звернутися до вас із проханням.

Ми не можемо потрапити додому, тому що всі кордони перекриті. Нас не пропускають ні в Польщі, ні в Словакії, ні в Австрії, ні в Угорщині. Людям вже погано. У нас не має ні грошей, ні їжі. Нам треба допомога. Будь ласка. Евакуюйте нас звідси додому. Усі хочуть додому.

Українці, яких зупинили на кордоні із Польщою телефонували і в посольства різних країн.

Владислав Онищенко, українець, якого зупинили на кордоні з Польщею

- Ми зверталися в українське посольство, чеське посольство, польське посольство. Українське посольство не бере трубку, польське – теж не бере трубку. Чеське посольство брало трубку, з нами розмовляло, дали свої координати, дані. Поки чекаємо результату.

Врешті надійшла відповідь із українського посольства у Чехії, розповіла нам по телефону полтавка Анна Іщенко.

Анна Іщенко, полтавка, яку зупинили на кордоні з Польщею

- Ми будемо повертатися у Прагу. Тому що, якщо буде евакуація, то тільки звідти. А нам тут робити нічого. І так третю добу стоїмо.

Анна каже: пасажири автобусу шукають різні шляхи повернення в Україну. Навіть розглядають можливість поїздки потягом за маршрутом Богумін-Перемишль-Львів/Київ. Але розуміють: вірогідності перетнути польський кордон - не має. Дівчина говорить, що українців уже показували по польському телебаченню, незабаром мають привести їжу і погодувати. І врешті якимось чином таки вирішити їхню непросту ситуацію.

Стрічка новин