Як працюють церкви в умовах карантину?

Храми у Полтаві працюють. Містяни можуть прийти на службу, поставити свічку чи звернутися до Бога з молитвою. В умовах карантину у храмах посилено заходи протиепідемічної безпеки, а саме: забезпечується використання засобів дезінфекції, зокрема: регулярно дезінфікуються ікони, ручки дверей та приміщення вцілому. Наша знімальна група побувала у Храмі Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

У будівлі пусто, тим не менше, усі храми Полтавської єпарії працюють. Змінилися лише деякі правила. У храмах частіше проводять вологе прибирання із застосуванням антисептичних засобів. А святині, до яких прихиляються віруючі, до і після богослужінь протирають спиртовмісними розчинами.

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії 

- На сьогодні храми відкриті. Богослужіння звершуються, бо вони Великопосні. І на них багато людей не буває. Храми у нас просторні. Працівники храму одягають маски або просять людей, які заходять з кашлем, щоб вони або одягали маски, або не контактували з людьми.

Згідно з рішенням Владики, за кожною Божественною літургією будуть підносити особливі молитовні прохання. 

Миколай Довганич, протоієрей, прессекретар Полтавської єпархії 

- З благословіння нашого правлячого архієрея розроблені централізовано з Києва спеціальні молитви, у яких ми просимо Господа про те, щоб припинилася ця напасть і щоб нас швидше покинула ця біда і цей коронавірус. І у храмах усіх закликають віруючих і просять парафіян у своїх домашніх молитвах постійно читати молитви за здоров'я усіх громадян України.

Причастя також здійснюються, але лише в середу, п'ятницю, суботу та неділю. Його не відміняли, адже, як зазначив протоієрей Миколай Довганич, вони вірять, що тіло христове є цілительним для тіла та душі людей. 

В інших храмах також дотримуються усіх вимог. 

Свято-Успенський кафедральний собор м.Полтава у мережі фейсбук пише: 

Посилено заходи протиепідемічної безпеки, а саме: забезпечується використання засобів дезінфекції, зокрема: регулярно дезінфікуються ікони, ручки дверей та приміщення вцілому.

Благословляється шанувати ікони, хрест тощо лише поклоном і молитовним звертанням.

Щодо причастя Тіла і Крові Христових, спосіб залишається незмінним.

Стрічка новин