"Туберкульоз очима пацієнтів": у Полтавській ОДА діє фотовиставка

"Туберкульоз очима пацієнтів": у Полтавській ОДА діє фотовиставка

Ці світлини експонуються на першому поверсі Полтавської обласної державної адміністрації протягом цього тижня – до п’ятниці, 20 березня. 

Попередні два роки експозицію виставляли лише в Києві, у стінах Верховної Ради України – з нагоди Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом 24 березня. У Полтаві виставка організована за підтримки БО «Світло надії».

«Серед 27 тисяч хворих на туберкульоз вартих уваги історій дуже багато, – розповідає Голова правління ТБпиплЮкрейн Ольга Клименко. – Тому експозиція постійно оновлюється. Я сподіваюся, що та політична прихильність до вирішення проблеми туберкульозу, яка є у керівництва Полтавської облдержадміністрації, буде зміцнюватися. Фінансування програм є важливим, правильним шляхом і вдячність за це обов’язково буде. Можливо, колись – нульовою статистикою по туберкульозу».

Більшість фото зроблено у медичних протитуберкульозних стаціонарах Київської області. На цих світлинах – історії пролікованих пацієнтів, яким є що розказати про стаціонарний етап свого лікування. Є історії людей, які померли від туберкульозу. Особливо щемкі світлини – з дитячих закладів. Діти, переважно з  малозабезпечених родин, майже увесь курс лікування (до 20 місяців) перебувають в ізоляції, повністю відірвані від батьків.

За словами керівниці відділу програм громадського здоров’я БО «Світло надії» Марії Бондаренко, багато пацієнтів, які лікуються від мультирезистентного туберкульозу, страждають від хімічної залежності, мають низький рівень соціальної адаптації, брак коштів. Часто у них спостерігається втома від тривалого прийому препаратів, побічних явищ.  Це може призвести до відмови від лікування, розвитку резистентних форм. Соціальні працівники БО «Світло надії» знаходяться поруч із пацієнтами протягом усього курсу лікування, надають консультативну допомогу. За потреби допомагають у госпіталізації, при транспортуванні, оплаті діагностики, продуктовими пайками. Надають послуги професійного психолога та юриста.

Стрічка новин