Карантин у Полтаві стає жорсткішим

Відзавтра, 17 березня, у Полтаві припиняють роботу заклади харчування, розваг та сфери надання послуг. Про це сьогодні повідомив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Під час засідання оперативного штабу говорили й про перепрофілювання деяких медичних закладів. Які ще заходи безпеки планують ввести в місті, далі в сюжеті Марини Покшіної.

Засідання оперативного штабу почалося зі звіту голів райрад міста. Усі вони розповіли про заходи, які почали проводити, та їх перші результати. А саме: вимірювання температури тіла на вокзалах, дезінфекцію ринків та громадського транспорту. Далі директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського міськвиконкому Вікторія Лоза повідомила: на «гарячу лінію» люди телефонують і вдень, і вночі. Її створили на минулому тижні. Найчастіше питання полтавців – наявність тестів на виявлення захворювання. Також Вікторія Лоза додала: сімейні лікарі наразі спостерігають за чотирнадцятьма людьми на самоізоляції. Усі вони нещодавно повернулися додому із-за кордону. Діагностувати китайський коронавірус, за словами посадовиці, у Полтаві зможуть з наступного понеділка. 

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського МВК

- Ми чекаємо сертифіковані тест-системи. 21 у них завершується сертифікація і вони приходять в Україну. 23 обіцяють, що наші медичні заклади вже зможуть їх отримати і вже почати їх тестувати. Є ще інформація, що може буде раніше той розподіл, який за державний кошт куплений, але немає чіткої дати, ми чекаємо з дня на день.

Також Вікторія Лоза додала: деякі медичні заклади будуть перепрофільовані. Відсьогодні такі зміни відбуваються у 5 міській лікарні. Далі заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко розповів: підприємці неодноразово зверталися до влади щодо проблеми з закупівлею масок та дезінфікуючих засобів. Мовляв: перевізники нарікають: їх залишилося небагато. Де брати на потім – невідомо. Тому пан Олексій запропонував: запросити на наступне засідання представників Антимонопольного комітету та фармацевтичних компаній, аби разом вирішити це питання. 

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ

- Цей процес потрібно організувати таким чином, щоб ті, хто мають бажання та мають можливість, дезінфікували свої приміщення. І в нас є й перевізники, які говорять про те, що у них запаси закінчуються, ще якийсь тиждень вони зможуть проводити ці роботи, а потім просто в них не буде чим дезінфікувати.

За словами завідувача Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Олександра Горбаня, у Полтаві станом на сьогодні не зафіксовано жодного хворого на коронавірус. Інформація про підозру в одного з пацієнтів не підтвердилася. 

Олександр Горбань, зав. Полтавського міськрайонного центру лабораторних досліджень 

- Вона була обстежена вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру і там виявлений вірус грипу типу «В». Діагноз цієї людини, вона зараз знаходиться на лікуванні в обласній лікарні, – грип типу «В».

Утім, відзавтра секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота повідомив: мають бути закритими всі розважальні заклади, місця сфери послуг, ринки та офісні центри.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Залишаються працювати банки, аптеки, залишаються працювати продуктові магазини та АЗС. Усе інше має бути зачинено. Я окремо хотів би звернутися до кожного полтавця з порозумінням поставитися до цієї ситуації і залишатися вдома якомога більше часу. Це – єдиний можливий дієвий спосіб профілактики коронавірусу.

Також Олександр Шамота додав: ці заходи вимушені й тимчасові. У разі загострення ситуації, секретар Полтавської міської ради додає: доведеться закрити й транспортне сполучення. 

Стрічка новин