Нові законопроєкти на час карантину

Журналістів відтепер пускають не скрізь. Сьогодні, 16 березня, у Верховній Раді відбулося чергове погоджувальне засідання. На нього не пустили представників ЗМІ. Вони мали доступ лише до кулуарів третього поверху, та й туди потрапити можна було за окремими картками акредитації і лише після вимірювання температури тіла. На пункті ж перепуску їм видавали медичні маски. До таких заходів вдалися через пандемію коронавірусу. Окрім цього нардепи заявили: вже завтра проведуть позачергове пленарне засідання. На ньому планують розглянути питання зміни календарного плану своєї роботи.

Ольга Соломаха, кореспондентка

- На вході у Верховну Раду відсьогодні вимірюють температуру тіла та не впускають всередину без захисної маски. Такі заходи безпеки будуть вживатися, принаймні, до завершення карантину, який ввели ще від 12 березня через пандемію коронавірусу.

Згідно з тимчасовими новими правилами відвідування парламенту, одягаємо маски та обов’язково дезінфікуємо руки. Доступ до спілкування з нардепами сьогодні обмежений і засідання погоджувальної ради транслюється на екрані. Він розміщений в кулуарах третього поверху. Окремі представники депутатських фракцій виходять до преси, аби зробити заяви.

Ярослав Железняк, народний депутат України 

- Депутати на своєму прикладі мають показати, як дотримуватися правил карантину. Саме через це фракція «Голос», як і інші фракції, виступили за те, що єдина можливість для цього, щоб Парламент зібрався на позачергове засідання з питань національної безпеки. Після цього треба змінити роботу Верховної Ради задля того, щоб убезпечити і нас – народних депутатів, і в першу чергу наших громадян від розповсюдження коронавірусу.

Спеціальне засідання Верховної Ради відбудеться у вівторок, 17 березня. Сьогодні на погоджувальній раді учасники засідання затвердили питання для розгляду.

Нестор Шуфрич, народний депутат України

- Дійсно, завтра відбудеться позачергове засідання, на якому, зокрема, розглянуть два законопроєкти, запропоновані комітетом з питань здоров’я. Зокрема, розглядатимуть пропозицію щодо зменшення податків для підприємств в умовах карантину.

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький також виступив перед пресою. Він зачитав уже погоджені пункти закону, які хочуть прийняти на період карантину.

Михайло Радуцький, народний депутат України

- Оперативна закупка товарів та послуг необхідна для недопущення епідемії коронавірусу через переговорну процедуру, скорочену до одного дня. Можливість стовідсоткова – попередня оплата за товари та послуги, що закуповуються для боротьби з коронавірусом. Звільнення від сплати мита та ПДВ від лікарських засобів, що закуповується для боротьби та запобіганню коронавірусу. Перелік буде затверджуватися Урядом України.

Михайло Радуцький додав: під час карантину хочуть надати можливість населенню дистанційно працювати. А медперсоналу, що працюватиме з хворими та людям, які будуть брати участь в ліквідації епідемії, планують додатково доплачувати. Але наголосив: особи, які порушуватимуть правила обсервації та ізоляції, будуть нести адміністративну та кримінальну відповідальність. Остання буде передбачатися через умисне зараження людей коронавірусом.

Михайло Радуцький, народний депутат України

- Тут мається на увазі, якщо людина знає, що вона хвора, має відповідну довідку і знаходиться на самоізоляції або у інфекційному відділенні, і при цьому вона виходить на вулицю та наражає людей на небезпеку.

Окрім цього, завтра народні обранці будуть голосувати за зміни у календарному плані роботи Верховної Ради. Ними передбачається, що чергових пленарних засідань не буде мінімум до 14 квітня.

Стрічка новин