140 років з Дня народження Василя Верховинця

У Полтаві пройшов інформаційно-просвітницький тур. Його присвятили видатному хореографу, першому теоретику українського народного танцю, композитору, диригенту Василю Верховинцю. 

Василь Верховинець навчався у Київській приватній музично-драматичній школі Миколи Лисенка. Символічно у Полтаві просвітницький тур розпочали з Полтавського коледжу мистецтв імені Миколи Лисенка.

- І композитор, і хореограф, і хоровий диригент, і оркестром диригував, і актор, і співак. Перерахувати неможливо.

Про найстрашніші роки життя Василя Верховинця розповіли у Краєзнавчому музеї. Саме там представлена експозиція «Розстріляне відродження».

- Чому сюди занесло Василя Верховинця, саме через те, що тут був величезний магніт, який сюди скликав всіх українських творців. У 20-х роках вони почали створювати вищі навчальні заклади.

Далі група направилась до будинку, в якому мешкав Василь Верховинець у своєї дружини, акторки Євдокії Долі. Тут збереглися меблі, котрі ще «пам'ятають» своїх відомих господарів.

Діана Синиця, родичка Євдокії Долі

- Євдокія приїхала сюди з тюрми, на свою батьківщину. Чоловік був проти цієї влади. Приїхала сюди, жила тут довго зі своєю сестрою. Васі не було, я його не бачила.

Також Діана Синиця показала автентичне фото артистів Полтавського музичного товариства «Боян», яке діяло на Полтавщині у роки Української революції 1917-21 рр.

Стрічка новин