МОЗ: ніяких "ліків від коронавіруса" немає

МОЗ: ніяких "ліків від коронавіруса" немає

У міністерстві нагадали не довіряти шахраям.

Міністерство охорони здоров'я України заявило що, ліків від коронавірусу в Україні немає і не варто довіряти шахраям, які продають псевдопрепарати. Про це повідомила прес-служба МОЗ на своїй сторінці в Facebook. Таку заяву в міністерстві змушені були зробити після того, як в мережі з'явилися рекламні оголошення, в яких пропонується придбати нібито засоби для лікування і профілактики коронавірусу COVID-19.

"МОЗ України закликає українців не довіряти цій інформації і не купувати сумнівні препарати. У разі підтвердження наявності коронавірусу лабораторними дослідженнями пацієнту в ізоляції надається симптоматичне лікування. Зараз у світі не існує спеціальних ліків від COVID-19. Будьте пильні, не займайтеся самолікуванням і при перших симптомах ГРВІ зателефонуйте сімейного лікаря. Лікарі мають чіткий алгоритм дій на всі випадки", – йдеться в повідомленні міністерства.

Тих, хто намагається нажитися на паніці навколо епідемії коронавірусу, у МОЗ попросили не спекулювати на здоров'ї людей.

"Окремо звертаємося до тих, хто намагається спекулювати навколо теми коронавірусу, просимо усвідомлювати і не вводити людей в оману в складний для світу час. Життя і здоров'я повинні бути головними цінностями", - повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Перші ліки від коронавірусу у світі з'являться не раніше ніж за рік. Повідомлялося, що нідерландські вчені одні з перших змогли виявити антитіла до коронавірусу. На основі їх відкриття будуть створювати експрес-тести на виявлення коронавірусу, які люди зможуть використовувати самостійно, а також ліки. Надалі вчені планують залучити до роботи фармацевтичну компанію. Перш, ніж ці ліки запустять у продаж, антитіло має пройти дослідження і перевірки на токсикологічні властивості. Зараз цей процес триває.

Поки ліки створюються, лікарі борються із захворюванням протисимптомними препаратами, для полегшення перебігу хвороби. У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили про те, що процес одужання і відновлення організму людини після інфікування коронавірусом COVID-19 може займати тривалий час. Також при захворюванні категорично заборонено вживати протизапальні засоби - про це заявив Міністр охорони здоров'я Франції Олів'є Веран. Він попередив, що при зараженні коронавірусом, який викликає пневмонію COVID-19, такі препарати як ібупрофен і кортизон можуть викликати серйозні ускладнення зі здоров'ям.

Стрічка новин