У Полтаві почали дезинфікувати комунальні ринки

Першим став Південний, втім, обробили всі, де відбувається найбільше скупчення людей. Речовина, якою оприскували поверхні, безпечна як для людей, так і для тварин. А на вокзалах міста від сьогодні почали вимірювати температуру тіла їх відвідувачам.

У спецодязі з респіраторами чоловіки заливають у баки речовину, якою будуть дезінфікувати поверхні: столи, стіни та асфальтове покриття. 

Владислав Кульбашний, начальник Полтавської державної обласної лікарні ветеринарної медицини

- Фахівці Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проводять профілактичну дезінфекцію ринкових майданчиків. Зараз – ринок «Південний», працюють ранцевими оприскувачами, використовуємо 0,25% вірусан максі. Він дозволений використанням в промисловості, в харчовій теж.

Проводять дезінфекцію згідно з рішенням оперативного штабу щодо питання виявлення та протидії поширення коронавірусу Полтавської міської ради. Начальник Полтавської державної обласної лікарні ветеринарної медицини запевняє: речовина не шкідлива й не токсична, але віруси вбиває. 

Владислав Кульбашний, начальник Полтавської державної обласної лікарні ветеринарної медицини

- Там дуже великий перелік. І все, починаючи від африканської чуми, свиний грип, птиці, вірус сказу.

Так планують обробити всі ринки міста, де відбувається найбільше скупчення людей. Планові дезінфекції мають проходити постійно, але це, говорять, – відповідальність адміністрації ринку.

Паралельно працюють мобільні групи для скринінгу пасажирів, які прибувають на авто та залізничні вокзали. Вони екіпіровані медичними масками, захисними рукавичками, окулярами та цифровими термометрами для виміру температури.

У разі виявлення підозри на ГРВІ, братимуть новоприбулих на облік. 

Станом на 13:00 14 березня в Україні зареєстровано 3 лабораторно підтверджені випадки COVID-19: у Чернівецькій області – два випадки та в Житомирській – один (летальний) випадок.

Стрічка новин