На Полтавщині триває акція з посадки нових насаджень

Проходить вона вже не перший рік. Під час пожеж, говорять фахівці, щорічно гинуть гектари лісових насаджень, тому їх варто поновлювати. Як правильно і коли необхідно саджати ліс – дізнавалися наші журналісти. 

Віталій Зуєнко, лісничий Полтавського лісництва 

- Ми знаходимся на території Полтавського лісництва. Зараз іде посадка берези на території, де раніше не ріс ліс. Це галявини, землі лісового призначення. Саджаємо під посад – машину, механізовано.

А де є пропуски чи не може проїхати техніка – це роблять лісники власноруч, адже відстань між рослинами має бути 70 сантиметрів. 

- А це трактор пропускає, то ми отут доповнюємо вручну. Бачите, оце велика відстань виходить. Робимо ямку, вставляємо саджанець і намагаємося максимально прижимати, щоб корінь був стиснутий, щоб його не вимивало і з ним нічого не відбувалося.

Лілія Гнатенко, прессекретар Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства

- Станом на сьогодні в області уже проведені роботи на площі близько 600 га. Це роботи із відтворення лісу та лісорозведення. Загалом цього року по області лісівники Полтавщини проведуть роботи з відтворення лісу на площі 949 га. Із них буде посаджено 118 га – це шляхом лісорозведення, тобто, нові ліси, де раніше не було лісів.

Увесь посадковий матеріал – власний. На підприємстві є 18 лісових розсадників, зазначила прессекретар ДП «Полтавське лісове господарство» Лілія Гнатенко, де вирощують головні лісоутворюючі породи. В основному висаджують дуб звичайний та сосну. 

Цими деревами будуть заліснювати площі на території Полтавської області. 

Артем Визір, старший майстер Полтавського лісництва

- Грунт дозволяє, вологи вистачає. В принципі посадка виходить. Саджаємо березу. Її буде 5 рядків. А ще 5 – червоного дуба. Мішаний ліс такий виходить. Я гадаю, що це буде красиво.

Дерева підбирали спеціально, враховуючи місцину, де ростимуть насадження. 

Віталій Зуєнко, лісничий Полтавського лісництва 

- Територія, де ми знаходимся, частково підтоплена і глеястий грунт. Тому на таких землях сосна звичайна не буде рости. Саме тому садимо березу повислу і дуб червоний.

Лісники говорять, років за 30-40 тут будуть гарні дерева. Тож зараз садять не просто нові насадження, а «чисте повітря» для онуків.

Стрічка новин