Сучасний Макаренко

Усиновив 34 дитини, відкрив десятки реабілітаційних центрів для наркозалежних дітей та дорослих, здійснив із своїми вихованцями навколосвітню подорож на велосипедах. Педагог, блогер, капелан Геннадій Мохненко з Маріуполя зустрівся із освітянами Полтави на науковій конференції «Технології підготовки майбутнього вчителя».

Конференцію присвятили 100-річчю трудової колонії імені Горького, яка діяла у Ковалівці. Тоді, у 20-х роках минулого століття, її очолював педагог-новатор Антон Макаренко.

На конференцію запрошений гість, який, можна сказати, продовжує справу Макаренка – перевиховує безпритульних дітей, які тривалий час жили на вулиці, чинили злочини, вживали наркотики.

У Маріуполі Геннадій Мохненко заснував реабілітаційний дитячий центр «Республіка Пілігрим».

Геннадій Мохненко, засновник реабілітаційних центрів, капелан (м.Маріуполь)

- Нам вдалося з перший днів «Республіки Пілігрим» створити хороший кістяк. У нас є свій президент, свої міністри, своя прокуратура, адвокати, суди, навіть своя валюта є – пілігривня. Я дуже радий, що я на п'ятисотці у профіль.

Крім того, педагог із дружиною всиновив 34 дитини. Це, як правило, діти-сироти.

Геннадій Мохненко, засновник реабілітаційних центрів, капелан (м.Маріуполь)

- Перший президент «Республіки Пілігрим» – мій перший прийомний син. Андрій прожив на вулиці з 6 до 12 років. Пів життя. Кудись щез батько, розвалилась сім'я, мати запила. Вмирала у нашому ребцентрі.

У Сергія Крамаренка померли батьки, коли йому було 13. Тоді від нього відмовлялись інтернатні заклади. Згадує, лише Мохненко прийняв підлітка до свого ребцентру, а потім – запропонував всиновити.

Сергій Крамаренко, прийомний син Геннадія Мохненка

- Атмосфера була незвичайна. У нас був невеликий будиночок, 50 квадратів, і нас там мешкало 12 людей.

Полтавка Світлана говорить, приклад педагога надихнув і її особисто.

Світлана Антонець, відвідувачка конференції

- Те, що він взяв на себе відповідальність і забрав багатьох діточок до себе в дім, приютив, і назвав їх синами, мене змотивувало це, і ось ми також три тижні тому взяли дівчинку, прийняли її, усиновили її.

Про незвичайного капелана відзняв документальний фільм під назвою «Майже святий» голлівудський режисер Терренс Малік. Стрічка вийшла на екрани у 2015-му.

Маргарита Антонець, відвідувачка конференції

- Мене вражає, наскільки ця людина впливає на життя інших, і тисячі життів, це люди, яким допоміг якимось чином Геннадій Мохненко своїм прикладом, своїм служінням, він патріот України, людина, яка робить багато, священник, любить дітей.

Торік «сучасний Макаренко» здійснив подорож на велосипедах навколо земної кулі – разом із своїми прийомними дітьми. Ідея – привернути увагу до важливості усиновлення сиріт.

Стрічка новин