Музей в Опішні – один із найвідвідуваніших на Полтавщині

Роботу гончара треба любити. І не обов’язково мати майстра у своїй родині, стверджують співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства. Глина сама підкаже, як вдихнути у неї життя, переконані вони.Нині цей музей – один із найвідвідуваніших на Полтавщині. Українських і зарубіжних гостей приваблює своєю самобутністю. За процесом народження із глини справжніх мистецьких шедеврів спостерігав Анатолій Васевич.

Олена Мороховець, художник другої категорії

- Чим тугіша глина – тим важче робити. Зараз відділяю кусочок глини, із якого зроблю невелику посудинку. Ось такий, дивіться, горщик.

Гончарка Олена Мороховець стверджує: від роботи отримує задоволення. Хоча й доводиться докладати певних фізичних зусиль. 

Олена Мороховець, художник другої категорії

- Треба любити цю роботу. Коли любиш – не помічаєш, що важка. Якщо людина вміє щось робити своїми руками, і робить цей процес від початку до логічного кінця, коли повністю випалюється – це кайф.

Майстриня переконана: зовсім не обов’язково, щоб у родині хтось був гончарем. 

Олена Мороховець, художник другої категорії

- Для того, щоб любити глину і гончарувати, не обов’язково, щоб у роду хтось був гончар – треба полюбити, побачити, щоб захопило – тоді усе можливо.

За роботою Олени Мороховець завжди спостерігають кілька десятків відвідувачів. Майстер-клас від професійного гончара є родзинкою музею, який щороку відвідує понад 50 тисяч туристів. Серед них – чимало закордонних гостей.  

Тетяна Литвиненко, заст.ген.директора Національного музею-заповідника українського гончарства

- Ті, хто бувають на Полтавщині, не оминуть нашого музею. Тому що всім цікавий цей стародавній промисел, гончарний. Всім цікаво, як це все проходить – сам процес: від видобутку глини – до шедеврів, які прикрашають будь-який будинок.

Лариса Гавриш, завідуюча відділом популяризації гончарної спадщини культури та туризму музею гончарства

- Музей, мабуть, на правильному шляху, робить все так, як треба. Якщо людям цікаво – вони їдуть, дивляться, розповідають про нас, привозять друзів, знайомих.

А ще секретом успіху є й те, що співробітники музею-заповідника своїй справі віддаються сповна, вкладаючи у неї свою душу.

Олена Мороховець, художник другої категорії

- Окрилюєшся, якщо те, що ти робиш, комусь потрібно. Головне, щоб це комусь було потрібно. І самому подобалося.

Стрічка новин