Через 48 годин Україна закриє кордон для іноземних громадян на два тижні

Рада національної безпеки і оборони України сьогодні на екстреному засіданні ухвалила план заходів щодо протидії коронавірусу. Перший з них – закриття кордону на в’їзд для іноземців. Про це заявив під час брифінгу секретар РНБО Олексій Данілов. Лунали на брифінгу й інші, не менш резонансні заяви.

Через 48 годин Україна закриє кордон для іноземних громадян на два тижні. Міністерство закордонних справ попередить про це рішення усі установи та країни. Через два тижні в залежності від того, як розвиватиметься ситуація, РНБО буде ухвалювати наступні рішення – заявив Олексій Данілов.

Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони України 

- Те, що стосується громадян України, у нас є велике прохання по можливості обмежити закордонні поїздки, туристичні поїздки за кордон. Третє питання. Всі громадяни України, які сьогодні перебувають за кордоном, будуть мати змогу повернутися в нашу країну. Але ті з тих країн, де сьогодні вирує коронавірус, вони будуть проходити певні процедури обсервації.

Секретар РНБО України заявив, що нічого страшного в Україні не відбувається, громадян закликав не панікувати, а ЗМІ – не поширювати неперевірену інформацію.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що прийнято рішення дозволити Кабміну вжити термінових заходів, щоб всі медичні вироби, товари та послуги, які будуть задіяні для протидії поширенню коронавірусу, проходили поза межами публічних закупівель.

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар     

- Нам як Уряду до кінця наступного тижня забезпечити всі пункти в’їзду та заклади охорони здоров’я, як і лабораторії і ті, які надають медичну допомогу потенційним хворим на коронавірусну інфекцію всіма засобами для якісної і ефективної діагностики як в режимі реального часу, так і в режимі експрес-тестів, які дозволять лікарям-інфекціоністам та сімейним лікарям відразу діагностувати біля ліжка хворого чи є виявлено коронавірус, чи немає.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що у найближчі місяці відбудеться новий обмін полоненими. Україна очікує, що вдасться звільнити усіх бранців, які нині перебувають у підвалах бойовиків на Донбасі.

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України     

- Протягом найближчих місяців ми повернемо всіх наших громадян, які сьогодні знаходяться і утримуються на території так званого ОРДЛО, продовжуються консультації, і робота наших спеціалістів щодо визначення нових трьох пунктів з гуманітарної точки зору, на яких може бути розведення сил та засобів.

Домовленість про звільнення бранців Андрій Єрмак назвав ключовою з тих, які вдалося досягти під час останнього засідання у Мінську.

Стрічка новин