На Полтавщині госпіталізовано двох людей із підозрою на коронавірус

Вони ізольовані, стан обох – задовільний. Остаточний діагноз буде встановлено після опрацювання відповідних тестів. Незабаром же процес проведення необхідних досліджень пришвидшать. Найближчим часом медичні заклади області отримають швидкісні тест-системи. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

На брифінгу Віктор Лисак розповів про два випадки на Полтавщині з підозрою на коронавірус. Один чоловік госпіталізований у Кременчуці, інший – у Полтаві. Обидва – молодого віку, самі зателефонували до лікарів.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Пацієнт у задовільному стані. На ранок, мені доповідали, температура нормальна. Ті, хто з ним був у контакті, – батьки, люди, які з ним були, – вони попереджені. Вони підписали відповідну згоду, що вони будуть у самоізоляції. Є другий випадок. Стан його теж задовільний на ранок, як мені доповідали.

Перед захворюванням і кременчужанин, і полтавець перебували у різних європейських країнах. Після повернення додому через деякий час у них з'явилася застуда та підвищилася температура. Обом поставили попередній діагноз – гостра респіраторна вірусна інфекція. Грипу та уражень легень, за словами директора Департаменту охорони здоровʼя Полтавської ОДА у хворих не виявили. Але тести на коронавірус все ж зробили і зараз чекають їх результатів. Процес тестування надалі планують прискорити. З цього приводу Віктор Лисак вів перемовини із заступником міністра охорони здоров'я Віктором Ляшком.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Поспілкувалися з приводу того, щоб у Полтавську область пришвидшили поставку не лише швидкісних тест-систем, а й для лабораторій для проведення справжніх досліджень.

Керівник Департаменту охорони здоров'я розповів, що нині в області сімейні лікарі чільну увагу приділяютьпередусім тим людям, які недавно повернулися з-за кордону.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Ми поставили завдання сімейним лікарям. Тобто, якщо є такі люди, щоб ми чітко володіли, знали, і просили цих людей бути дуже свідомими, відповідальними. Краще провести самоізоляцію на 14 днів у себе у будинку. Це один із важливих кроків свідомості.

Приводу для надмірного занепокоєння немає, запевнив директор Департаменту. Втім, полтавські медики готові до будь-якого розвитку подій.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Відпрацьовуються схеми розміщення орієнтовно резерваційних відділень. Це робота органів виконавчої влади, місцевого самоврядування. Служби ДСНС, поліції, охорони здоров’я, лабораторні центри МОЗ, ще раз усе узгоджуються у разі необхідності.

 Віктор Лисак також наголошував, що усе більше людей хотіли б обстежитися на наявність коронавірусу. Але без потреби, за його словами, проводити такі дослідження недоцільно і досить затратно. Він нагадав, що при виявлені у себе ознак застудного захворюванння слід звертатися передусім до свого сімейного лікаря, а не телефонувати у «швидку». А ще – просто дотримуватися елементарних правил.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Перестаньте палити, провітрюйте кімнату, протирайте частіше у себе підлогу у кімнаті. І буде все нормально.

Стрічка новин