«Забуття – гірше зради…»

Під такою назвою сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка рідних полонених, зниклих безвісті, політв’язнів на Донбасі, в Криму та Росії.

За словами організаторів, це світлини родин з усієї України, які вже багато років чекають з полону своїх дітей та рідних. Адже, наприклад, лише родин військовополонених та волонтерів нараховується близько сімдесяти. До цього часу навіть в мінському форматі списки зниклих безвісті не подавалися. 

Алла Макух, голова ГО «Берегиня» м.Дніпро     

- Тут представлені родини не лише військових. Є родини волонтерів, три волонтери на всю Україну якраз з Полтавщини. Тут на світлинах – мати двох синів, які вважаються зниклими безвісті, – це айдарівці, світлини політв’язнів, які знаходяться в полоні в Російській Федерації за надуманими звинуваченнями. Тут дуже багато світлин полонених без встановленого місця перебування, про яких є свідчення, що вони взяті в полон, є відео та фотодокази. Є світлини рідних безвісті зниклих. Всіх їх треба шукати, знаходити та повертати додому. Ми добре розуміємо, що всіх ми можемо не повернути живими. Але, на жаль, з 2015 року нам та сторона не підтверджує ні живих, ні мертвих, і не повертає ні живих, ні мертвих.

Стрічка новин