Сезон полювання на первоцвіти

У Полтаві та області вже з'явилися перші весняні квіти. Вони одразу привернули увагу місцевих. Директор Полтавського дендропарку б'є на сполох. Мовляв: не встигли проліски забуяти, їх вже виривають, і часто – з цибулиною. Як це впливає на екологію міста та яка передбачена відповідальність для порушників, дізнавалася Марина Покшіна.

Полтавка Ірина разом із онуком у Полтавському дендропарку гуляє мало не щодня. Розповідає: дитині тут подобається. Жінка постійно розповідає малечі про природу. За її словами, хоче, аби онук з дитинства знав про екологію рідного краю та беріг її. Не вийняток і первоцвіти. 

Ірина, полтавка

- Показуємо, ось квіточка росте, зривати не треба. Це красиво, гарно. А, коли йдеш, а на зупинці стоять бабусі з цими ж квітами, не продали, викинули... Таке життя, такі люди, така природа.

Ірина зізнається, неодноразово бачила, як квіти зривають незнайомі люди. За словами директора Полтавського дендропарку Михайла Шлафера, кілька років тому такого масового квітіння первоцвітів не було. Зараз у дендропарку є проліски. Трішки згодом, додає пан Михайло, буде фіолетовий ряст, жовті лютики та лісові фіалки. Щодо останніх, попередні роки їх тут не було. Директор дендропарку переконаний: це через варварське ставлення людей до них. Проте квіти відродилися і скоро їх можна буде побачити знову. Тому Михайло Шлафер запрошує полтавців та гостей міста приїжджати сюди, в Полтавський дендропарк. Утім, просить не знищувати первоцвіти.

Михайло Шлафер, директор Полтавського дендропарку

- Приїжджайте, приходьте, дивіться, милуйтеся, спостерігайте за тими картинами, які парк нам дарує. Ну а для тих, хто приходить з метою знищити, вкрасти, вирвати, спаплюжити, я хочу сказати, що закон «Про охорону природи» ніхто не відміняв, патрульна поліція з нами в тісному контакті, штрафи є і попередження.

Передбачену українським законодавством відповідальність за знищення первоцвітів підтверджують і правознавці. За словами адвоката Христина Захарової, вони майже усі занесені до Червоної Книги. А це значить, вони особливо захищаються державою. 

Христина Захарова, адвокат

- Встановлена відповідальність адміністративна за такі дії. Це – штраф і вилучення, конфіскація власне цих рослин. Штрафи, на жаль, невеликі: від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це від 340 до 500 гривень за одне порушення.

Протоколи складати можуть представники органів місцевого самоврядування разом із поліцейськими, а також робітники державної екологічної служби.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію