Безробітні отримують роботу в селі

Безробітні отримують роботу завдяки співпраці підприємців із Полтавським обласним центром зайнятості. У селі Сергіївка Гадяцького району активно розвивається місцевий кооператив. А із появою нових видів діяльності для селян з’являються і нові робочі місця. 

Кооператив «Ягоди Сергіївки» створили селяни, щоб обробляти продукцію із власних садів. До нього увійшли сім місцевих мешканців. Втім, аби забезпечити місцевий попит, майже одразу кооператив почав займатися й іншими сферами сільськогосподарської діяльності. Приміром, запустили у роботу хлібопекарську піч. І досить скоро придбали ще кілька.

Володимир Опришко, голова кооперативу «Ягоди Сергіївки»

- Попит почав збільшуватися, люди почали питати хліб, ми поставили другу-третю піч. Ми виграли тендер, і на даний момент постачаємо хліб практично у всі школи Гадяцького району.

Зараз у пекарні виробляють 35 сортів хліба і багато видів пиріжків. А ще у кооперативі закупляють у місцевого населення молоко по 10 гривень за літр і виготовляють власні натуральні сири.

Володимир Опришко, голова кооперативу «Ягоди Сергіївки»

- В основному робимо – це «Адигейський», м’які сорти сирів, робимо мариновані, деякі види твердих сирів. Немає нічого – ні добавок, ні фарбників, ні підбілювачів. Є тільки молоко, бактерії, ферменти і все.

Скоро ж у кооперативі виготовлятимуть і власне згущене молоко, хвалиться Володимир Опришко.

Володимир Опришко, голова кооперативу «Ягоди Сергіївки»

- У цю суботу приїжджає електрик, запускаємо обладнання, підключаємо. Думаю, із наступної неділі будемо варити, робитимемо пробну партію. Як-то кажуть, набиватимемо руку.

Розвивати виробництво вдається завдяки тісній співпраці із Полтавським обласним центром зайнятості.

Любов Різун, директор Гадяцької міжрайонної філії Полтавського бласного центру зайнятості

- Одне із таких підприємств, яке розвивається і співпрацює із центром зайнятості, у повному обсязі, по всіх видах. Він брав участь у проєкті «Рука допомоги». Надана фінансова підтримка для закупівлі обладнання у сумі 80 тисяч. На даний момент компенсується ця сума, назад повертається роботодавцем.

Володимир Опришко, голова кооперативу «Ягоди Сергіївки»

- Через Центр зайнятості ми за рік на роботу працевлаштували 12 чоловік. Ми з центром зайнятості працюємо. У нас дуже тісні стосунки, працюємо, дзвонимо, консультуємося, підказують нам.

Люди, які нещодавно отримали роботу у кооперативі, дуже задоволені цим.

Катерина Курилко, сировар кооперативу «Ягоди Сергіївки»

- Я стояла у центрі зайнятості. Потім, коли у нас відкрилося таке маленьке підприємство, як сироварня, запросили на роботу. Я погодилася.

Олена Ковтун, стажується у кооперативі «Ягоди Сергіївки»

- На даний момент я ще перебуваю на обліку у Центрі зайнятості. Але вже проходжу стажування тут у нас, на Сергіївській пекарні. Мені подобається ця робота.

Директор Гадяцької міжрайонної філії Полтавського бласного центру зайнятості стверджує, що співробітництво із підприємцями із Сергіївки продовжуватиметься і надалі.

Любов Різун, директор Гадяцької міжрайонної філії Полтавського бласного центру зайнятості

- Планується ще стажування трьох осіб. Проблема працевлаштування на селі дуже велика. Тому що сільськогосподарські підприємства укрупнюються, все менше беруть на роботу трактористів. А багато ферм уже закрилося у цьому році. Тому працевлаштування на селі – одне із наших важливих питань.

Стрічка новин