Археологи виявили стародавню столицю королівства майя

Знайдені були також руїни піраміди, палацу і двору для гри в м'яч.

Доцент антропології Чарльз Голден і його колеги з США, Мексики і Канади заявили про те, що їм вдалося знайти давно загублену столицю королівства майя. Знахідка була зроблена на дворі мексиканського фермера, повідомляє ДТ з посиланням на Phys.org.

Дослідники почали розкопки ще в червні 2018 року. Вчені виявили кілька важливих пам'ятників епохи майя, на один з яких були нанесені тексти, що описують ритуали, битви, міфічний водний змій і танець бога дощу. Крім того, були знайдені руїни піраміди, королівського палацу і двору для гри в м'яч.

За словами дослідників, на місці розкопок, яке назвали Лаканджа Цельталь, в минулому знаходилося велике місто, яке було столицею королівства майя Сак Ци. Ймовірно, перші люди з'явилися тут у 750 році до нашої ери жили у поселенні протягом тисячі років.

Вчені шукали підтвердження існування королівства з 1994 року, коли вперше виявили згадки про нього на інших місцях розкопок, пов'язаних з майя. Царство також згадується на скульптурах, які зберігаються в музеях по всьому світу

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію