Коронавірус і як себе з ним поводити?

Сьогодні, 12 березня, у Полтаві пройшли спеціальні навчання з організації надання допомоги постраждалим від китайської недуги. Задіяні були представники усих необхідних структур: медики, поліцейські та рятувальники. Їх вчили швидко виявляти хворих, розділити їх та влаштовувати до спеціальних закладів. Інсценізацію виявлення людини з підозрою на коронавірус бачила Марина Покшіна.

За легендою, рейсову маршрутку зупиняють патрульні поліцейські, слідом під'їжджає карета швидкої допомоги. Із неї виходять медики. Вони одягнені у спеціальні захисні костюми. Заходять у громадський транспорт та за допомогою спеціального пристрою вимірюють усім пасажирам температуру тіла. У кінці салону лікарі знаходять хлопця із схожими на коронавірус симптомами. 

- Ви поряд всю дорогу сиділи?

- Так.

- Дівчата, одягаємо масочки. 

- А ви, поїхали в лікарню.

Хлопця вже у масці виводять із маршрутки. Його саджають у карету швидкої допомоги та везуть у Полтавську обласну інфекційну лікарню. Тут на хворого вже чекають медики. Усі вони теж одягнені у спеціальні захисні костюми. На територію лікарні автівки не пускають. Отримавши інформацію про пацієнта, який їде до них з підозрою на коронавірусну інфекцію, протягом 40 хвилин працівники медзакладу розвертають другий бокс у госпітальній базі. Обласний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Лідія Войтенко розповідає: на даний час вони готові приймати хворих, проте, небагато.

Лідія Войтенко, обласний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Зараз ми готові прийняти поодинокі випадки, тобто, 8 у нас боксів, і у 8 боксах у нас по 4 ліжка, це значить – до 30 осіб. Якщо ситуація буде складатися таким чином, що буде наростати кількість хворих, перший поверх і другий поверх – це буде госпітальною базою для хворих на коронавірусну інфекцію.

Після того, як медики забирають хворого із карети швидкої допомоги, спеціаліст обробляє автівку спеціальним дезінфікуючим розчином. За словами начальника відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Володимира Мохначова, лікарі Полтавщини теоретично знають, як діяти у разі підозри на інфікування когось із пацієнтів. Утім, навчання все рівно потрібні. Мовляв: краще повторити, аби в разі необхідності, медик не розгубився та вчинив правильно. Головне, наголошує Володимир Мохначов, правильно ізолювати хворого.

Володимир Мохначов, начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- На практиці, щоб люди могли уявити, прям руками відчути, побачити, як це може відбуватися. Ми сьогодні розбираємо один із найскладніших випадків, коли є люди, є незнайомі люди, є полтавці – є неполтавці. Їх треба сортувати, когось кудись розміщувати. Це дуже складне не лише медичне завдання, а й складне для інших споріднених до нас організацій.

Участь у розміщенні хворих беруть і рятувальники. Такі навчання пройдуть у всіх районах області найближчим часом. Та головне, додає Володимир Мохначов, люди повинні відповідально ставитися до свого здоров'я. Якщо з'явилися симптоми застуди, у вас підвищена температура тіла, негайно зверніться до сімейного лікаря. А якщо ви повернулися із-за кордону, то теж зв'яжіться із медиками та тримайте з ними контакт упродовж двох тижнів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію