Карантин: що робити батькам та роботодавцям?

Нагадаємо, в Україні триває тритижневий карантин.

П. 3-1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» передбачено, що відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у ч. 3 ст. 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території. 

Карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб (ст. 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Законодавством визначено коло осіб, яким може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на період оголошення карантину: матір, батько, баба, дід, інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, особа, яка усиновила дитину, особа, яка взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків, один із батьків-вихователів. Тобто, у період карантину особа у законному порядку має змогу перебувати зі своєю дитиною вдома, але така особа не отримує у цей період заробітної плати.

Період, на який оголошено карантин, має бути підтверджений документально. Рішення щодо тимчасового призупинення навчального процесу у навчальних закладах та установах освіти ухвалюється відповідно до норм Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17.05.2019 № 1126 «Про затвердження Порядку організації проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями, заходів готовності в міжепідемічний період і реагування під час епідемічного сезону захворюваності на грип та ГРВІ». 

Запровадження карантину через перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції оголошується органами місцевого самоврядування. Загальноосвітні навчальні заклади у зв’язку з цим видають накази про призупинення навчального процесу. 

Отже, на практиці документами, що підтверджують оголошення карантину, для працівників, які хочуть оформити відпустку без збереження заробітної плати, можуть бути довідки з навчальних закладів або копії наказів про призупинення навчального процесу. 

Якщо працівник бажає отримати відпустку в період карантину, потрібно він має подати заяву про надання такої відпустки, до якої долучити копію свідоцтва про народження дитини та документ, який посвідчує відповідний статус працівника, а роботодавець зобов’язаний видати наказ (розпорядження) про надання відпустки.

Оскільки весь період карантину може тривати кілька тижнів і за потреби може продовжуватися та запроваджуватися кілька разів протягом року, така відпустка може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій. 

Міністерство соціальної політики України у листі від 29.04.2016 № 242/13/116-16 роз’яснює, що роботодавці за рахунок власних коштів можуть установлювати додаткові трудові та соціально-побутові пільги для працівників, зокрема, інші види оплачуваних відпусток або відпусток більшої тривалості, ніж встановлено законодавством, на умовах, визначених у колективному договорі. Слід зазначити, що окрім відпустки батьки дітей до 14 років на період оголошення карантину можуть скористатися іншими правами і гарантіями, а саме: 

  •  використати щорічну відпустку, а також додаткову соціальну відпустку, якщо Ви маєте на це право;
  •  працювати на умовах неповного робочого часу відповідно до ст. 56 КЗпП України;
  • отримати відпустку без збереження заробітної плати, що надається за угодою сторін тривалістю до 15 календарних днів (ст. 26 Закону України «Про відпустки»);
  •  оформити у медичному закладі листок непрацездатності, що оплачується у встановленому порядку, якщо дитина захворіла у період карантину.

Працівник також не позбавлений права укладати трудові договори про роботу вдома з додержанням норм законодавства.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію