МОЗ не планує зупиняти медреформу

МОЗ не планує зупиняти медреформу

Підготовка до впровадження другого етапу реформи системи охорони здоров’я проходить у Міністерстві охорони здоров’я уже зараз, заявив міністр.

Міністерство охорони здоров’я не має наміру зупиняти медичну реформу в Україні, повідомляє пресслужба відомства з посиланням міністра Іллю Ємця.

"Реформа системи охорони здоров’я України не зупиняється, вона продовжується. Наше завдання – провести такі зміни, від яких виграють всі українці: як пацієнти, так і лікарі", – заявив Ємець під час засідання Кабінету міністрів України 11 березня.

За його словами, підготовка до впровадження другого етапу реформи системи охорони здоров’я проходить у Міністерстві охорони здоров’я уже зараз. 

4 березня Верховна Рада України затвердила новий склад уряду, міністром охорони здоров’я в якому став Ілля Ємець. Другий етап медреформи починається з 1 квітня. У Національній службі здоров’я повідомляють про майже стовідсоткову готовність українських лікарень до запуску другого етапу медичної реформи – тепер зміни стосуватимуться послуг профільних спеціалістів, стаціонарного лікування та паліативної допомоги.

Тим часом, за словами експертів, кількість медсестер зменшується з кожним роком. У медзакладах здебільшого молодший персонал працює на півтори ставки, аби хоч якось «зводити кінці з кінцями». Випускники навчальних закладів не хочуть йти на роботу за освітою через малі заробітні плати. Деталі – у сюжеті.

Стрічка новин