В Україні через коронавірус оголосили карантин

Його вводять на три тижні. Таке рішення сьогодні, 11 березня, Кабмін оприлюднив на урядовому порталі. Які обмеження вводяться та як це позначиться на житті полтавців – дізнавалась Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Вірусна загроза. Всесвітній «трабл» з китайським вірусом не вщухає. Експерти радять застосовувати заходи для запобігання розповсюдження хвороби. Саме тому в Україні стартував тритижневий карантин.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні. Зокрема, міністри вирішили

➖ ввести карантин у всіх навчальних закладах на три тижні(дит.садок, школа, виш, гурток тощо);

➖ обмежити проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 і більше осіб (не стосується заходів державної необхідності);

➖ виділити 100 мільйонів гривень на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств і служб;

➖ проведення спортивних заходів без глядачів можливе з дозволу міжнародних організацій;

➖ до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Сьогодні я хотів би попросити всіх діяти без паніки. Окремо хотів би попросити роботодавців, які зараз мають можливість відпустити для роботи вдома своїх працівників на відстані. Окремо хотів би попросити їх з порозумінням поставились до людей, які будуть змушені спостерігати за дітьми, тому що з завтрашнього дня ми припиняємо навчання в закладах освіти. Ще раз хотів би попросити всіх не панікувати, магазини працюють у звичному режимі.

За словами начальника управління освіти Полтавського МВК Юрія Матвієнка, вчителям буде рекомендовано використовувати онлайн ресурси для дистанційного навчання. Також, щоб зменшити навантаження на батьків і дати їм змогу вирішити побутові питання, завтра та післязавтра, у четвер та п'ятницю, у дитячих садочках будуть працювати по 2 чергових групи. Пробне ж ЗНО перенесуть.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Будемо використовувати всі можливі способи. Має бути перенесення пробного ЗНО, але це має бути рішення, якщо говорити про Полтаву, то Харківського регіонального центру якості освіти.

Полтава до можливого виявлення коронавірусу готова. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку МВК Вікторія Лоза. Також вона зазначила, що заклади підготовлено, відпрацьовано маршрути пацієнтів, навчання медиків проведено, доукомплектовують персонал захисними костюмами. Основною лікарнею, де, можливо, лікуватимуть хворих на коронавірус, визначено обласну інфекційну лікарню. Щодо тест-систем для діагностики, вони прибудуть в Україну після 21 березня.

Вікторія Лоза, директорка Департаменту охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавського МВК

По попередній нашій інформації, то кажуть, що з 23 березня вже вони мають бути в Полтаві. Тому очікуємо.

- Як ви вважаєте, не запізно?

- Ні, я думаю, ні. Зараз ми в процесі, я думаю, ми все вчасно робимо.

Стрічка новин