Особи, схильні до повторних злочинів. Хто вони?

І як з ними працювати? У Полтаві вже другий рік діє проєкт соціального супроводу, де задіяні поліцейські, служба пробації, міська влада та працівники благодійної організації «Світло надії».

Проєкт соціального супроводу, спрямований на роботу із підобліковими служб пробації, а саме - з достроково звільненими з місць позбавлення волі, умовно засудженими, наркозалежними, діє з жовтня 2019-го. Фінансує його міська влада.

Іван Сватенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів

- Для міста це значно економить бюджетні кошти, тому що значно вигідніше замовляти ці послуги в благодійної організації, ніж утримувати свою бюджетну установу.

Суть проєкту у тому, що поліцейські, працівники Центру пробації, соціальні працівники приїздять до підоблікових додому. 

Людмила Бавак, дільничний офіцер поліції

- Під час цих перевірок працівники поліції та працівники Центру пробації вивчають умови, в яких живуть дані особи. Чи вони адаптувались до соціальних умов, чи вони працюють. Чи вони не вчинюють нових злочинів.

Та суть не лише у контролі та профілактиці злочинності, а й у підтримці. Благодійники спілкуючись із підопічними, дізнаються про їхні потреби. А саме - житлові, проблеми із роботою, документами, станом здоров'я. Відповідно спрямовують у інстанції - лікарні, центр зайнятості тощо. Працює й при службі пробації  консультаційний кабінет, куди людина може звернутись сама.

Марина Переверзова, соціальний працівник БО «Світло надії»

- В основному наша робота спрямована на профілактику соціально небезпечних захворювань. Це три найнебезпечніші хвороби – туберкульоз, ВІЛ-інфекція та гепатит С.

У такому кабінеті також можна зробити тест на ВІЛ - результат за 10 хвилин. 

Подібний соціальний супровід має свої результати, говорить начальник філії «Центр пробації».

Олександр Дем’яненко, начальник філії ДУ «Центр пробації» в Полт. області

- Цей проєкт потрібний. За той час, що ми почали спільно працювати, робити перевірку людей, ми зробили 150 цих виїздів, і цих людей перевіряли, то тільки 6 чоловік скоїли повторні злочини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію