Під маскуванням хабара, на лікування чи просто інтернет-покупка

За словами правоохоронців, з початку 2020 року на території Полтавської області зафіксовано близько 400 випадків шахрайств.

Найбільше їх у Миргородському, Лубенському, Полтавському та Кременчуцькому районах. Інтернет та телефонні – лідери серед шахрайств на сьогодні. Найчастіше у момент скоєння злочинів виконавці перебувають на територіях інших областей. Також 60% афер здійснено з використання банківських рахунків. Останнім часом популярною стала схема – повідомлення про необхідність коштів на лікування після ДТП чи затримання родичів поліцейськими. У таких випадках правоохоронці радять одразу запитувати анкетні дані. Шахраї їх здебільшого не знають. 

Роман Іващенко, заступник начальника Управління карного розшуку ГУНП у Полт. обл.

- Це люди в основному від 40 і до 50 років. Вимагають ту суму, яку вони відразу можуть перерахувати. Починають з якихось космічних сум і потім зменшують, зменшують. І потім: «що є, те вже й кидайте...». Від 10 до 100 тисяч гривень. Буває по-різному, буває й більше. Як приклад, у січні цього року 60-річний мешканець Семенівського району перерахував 50 тисяч гривень незнайомцю на картковий рахунок за непритягнення до відповідальності її сина.

Стрічка новин