Смачно, корисно й привабливо: Тимофій Гайовий провів у Полтаві майстер-клас

На цьому акцентує увагу шеф-кухар Тимофій Гайовий. Він провів майстер-клас у Полтавському НВК №86. Під час нього навчав персонал закладу готувати та подавати їжу. Мовляв: малеча спершу дивиться на вигляд страв. І лише потім, якщо вона приваблива, куштує її. Як на такі зміни відреагували батьки дітей та що говорять керівники міста – знає Марина Покшіна.

На сніданок – тефтелі з рисом. Проте останнього зовсім не помітно. Його перебили блендером. За словами шеф-повара Тимофія Гайового, у такий спосіб замаскували кашу. Мовляв: не кожна дитина її їсть. А в такому вигляді малеча не побачить і не здогадається про її присутність у страві. На гарнір – пюре із буряка, кабачка та моркви. Усі овочі окремо. У разі, якщо дитина не любить котрийсь із інгредієнтів, вона зможе відмовитися лише від одного. Інші з'їсть. Меню, розповідає Тимофій, залишилося таким самим. Змінилася лише технологія приготування. Мовляв: їжа має бути приємною на вигляд і смачною. Є обмежений список продуктів, які допустимі в дитячому меню. За словами шеф-кухаря, виходити за ці рамки не можна ні в якому разі. 

Тимофій Гайовий, шеф-кухар

- Де-інде ми змінили, не виходячи з продуктового набору, який був у нас на сьогодні, тобто, раціон на сьогодні, не виходячи з нього. Якийсь продукт ми забрали з обіду в сніданок, а якийсь – із сніданку в обід.

- Тобто, змінилася лише технологія приготування?

- Так, трішки змінили технологію, трішки змінили подачу.

На видачу ставить Тимофій Гайовий із поварами садочку обід. На перше – борщ із фрикадельками, на друге – картопляне пюре із запеченоню котлетою та вінегрет. В останньому усі інгредієнти окремо. Це також дасть змогу дитині відсунути продукти, які вона не їсть, а не відмовлятися від страви повністю. У захваті від таких змін і батьки малечі. 

Ольга Висоцька, мама дитини з НВК №86

- Діти люблять очима, вони спочатку повинні побачити, що воно цікаво, яскраво для них, вони тоді краще будуть їсти.

Заступниця Полтавського міського голови Світлана Нестуля наголошує: аби кухарі закладу експериментували, пробували змінюватися, керівництво садочку має бути у партнерських стосунках з батьками. Цей НВК – лише старт, переконує Світлана Нестуля. Надалі такі впровадження чекають й на інші заклади освіти.

Світлана Нестуля, заступниця Полтавського міського голови

- Це – справа принципу, щоб наші діти їли смачну їжу, збалансовану, якісну, але в той же час, щоб вона була приваблива. Чому? Тому що, коли дитина бачить і їй хочеться скуштувати це, це зовсім інше, ніж коли дитина, ну знаєте, всі діти до харчування ставляться своєрідно.

Начальник управління освіти Полтавського міськвиконкому Юрій Матвієнко розповідає: саме такі заходи й потрібні кухарям, аби ті вдосконалювалися у професійному плані. Бо, на думку освітянина, у вихованні та навчанні дитини правильне харчування відіграє чи не найважливішу роль. 

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Управління освітою готове виступати з ініціативою, просити пана Тимофія, щоб при будь-якій можливості він зміг проводити такі заходи на загал і для кухарів, і для батьків, тому що професійному кухареві, який працює в закладі дошкільної освіти, йому потрібен такий захід, на якому він почує цікаву інформацію і корисну інформацію.

Тимофій представив денне меню дошкільного закладу. Шеф-кухар додав: у разі, якщо дитина має алергію на якийсь із продуктів, батьки мають говорити вихователеві. А той, у свою чергу, кухарям. Вони натомість приготують дозволену їжу й для таких малюків. За його технологією вона буде смачною та привабливою, переконує Тимофій. 

Стрічка новин