Презентація книги «Сонячна шаль» поета Геннадія Гранька

«Сонячна шаль». Так називається перша книга віршів полтавського поета і письменника Геннадія Гранька. Днями її презентували в обласній бібліотеці імені Івана Котляревського. «Сонячна шаль» – це можливість заховатися від щоденної буденності і поринути у вимір, де гармонують кохання і Всесвіт, переконує поет.

Геннадій Гранько, поет

- Слова поета варті тисяч літ,/ Загублених, знесилених від фальші,/Очистити його – то все політ,/ А потім заховатися під сонячною шаллю.

Геннадій Гранько цитує уривок зі свого поетичного твору. Каже: вірші пише з дитинства. Це вже давно стало серйозним заняттям, покликом душі. Видати ж книгу наважився тільки зараз. Вважає: творчість треба дарувати людям. За його словами, кожен вірш - це відчуття часу і навколишніх подій.

Геннадій Гранько, поет

- Це може бути симбіоз декількох подій, декількох ситуацій. Але це завше емоції, щось таке приємне і незабутнє, що обов’язково треба виділити, написати і подарувати всім.

І такий дарунок багатьом справді до вподоби, переконували люди, які завітали на презентацію.

Марина Федорова, зав.відділом краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки ім.І.Котляревського

- Вірші романтичні, філософські. Вони співпадають із моїм внутрішнім ритмом. Абсолютно всі вони знаходять відгук у моєму серці.

Ірина Овчаренко, керівниця культурної асоціації у м.Полтава

- Це дуже сонячна людина. Його книга називається «Сонячна шаль», і це не випадково, тому що серце цієї людини сповнене сонця, романтики, поезії. Я знаю його вже дуже давно. І кожна зустріч із ним надихає.

Самого ж поета надихають полтавці і Полтава – його рідне місто, де Геннадій Гранько народився, живе і творить.

Геннадій Гранько, поет

- Головне моє натхнення – це моє рідне місто Полтава. Тому що як заголовок усього мого життя я ставлю місто Полтава.

Полтавська поетеса Ксенія Криклива теж нещодавно презентувала свою першу збірку. Розповідає: із Геннадієм Граньком познайомилася саме завдяки віршам.

Ксенія Криклива, поетеса

- Він писав, я писала. Почали читати один одного поезії. І мені близькі по духу його вірші. Кожен твір присотаний філософією глибокою. Я саме люблю кохання, каву, Всесвіт, космос. От у нього такі теми. Усе, що подобається мені.

У поетів – амбітні плани. Хочуть своєю творчістю ділитися навіть на міжнародному рівні.

Геннадій Гранько, поет

- Зараз ведемо перемовини щодо фестивалю поезії чи, можливо, конкурсу поезії. Хочеться, щоби Полтавщина звучала на Україну, щоби місто Полтава знали і не тільки в Україні говорили про нього, як про місто митців, а, можливо, є такі амбітні плани, і за кордоном.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію