У Полтаві відбирали учасників на ХVIІ фестиваль «Червона рута»

У Полтаві відбувся обласний відбірковий конкурс XVII Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута 2020». Цього року у ньому взяли участь 35 солістів та сім рок-гуртів із 15 районів Полтавщини, трьох об’єднаних територіальних громад та двох міст. Всього – близько сімдесяти виконавців.

Мета відбіркових конкурсів - пошук молодих обдарованих виконавців по всій Україні та відбір їх для участі у фіналі. Так як фестиваль відбувається раз на два роки, то гала-концерт заплановано на наступний рік. Де він пройде – організатори ще не визначили. Минулий же, ювілейний Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», пройшов у Чернівцях, де святкували 30-річчя фестивалю, що формує українську національну музичну масову культуру. Серед понад дев’ятиста фіналістів було й чимало молодих виконавців з Полтавщини.

Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи облради

- В свій час, коли не було «Х – факторів», «Голосу країни» «Червона рута» була досить вагомим Всеукраїнським фестивалем-конкурсом, багато зірок естради, які зараз вже народні артисти – це Олександр Пономарьов, Ірина Білик, група «ВВ», всі вони – вихідці з «Червоної рути».

Як відомо, фестиваль є некомерційним і має культурно-просвітницький характер. Участь в усіх заходах та конкурсах «Червоної рути» не потребує від артистів жодних вступних внесків та інструментальної фонограми. Виконавці можуть виступати акапельно, що робить фестиваль доступним для всіх молодих музикантів. Звісно, «Червона рута» зараз не є конкурентом потужним музичним телепроєктам, але вона дає старт молодим виконавцям, розповідає директор Полтавського обласного центру народної творчості Дмитро Соколов. Так, наприклад, минулого року переможці ювілейного фестивалю мали можливість гастролювати Словаччиною та Угорщиною. 

Дмитро Соколов, директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи облради

- Ми до перерви будемо прослуховувати автентику, народний спів, популярну музику, а після перерви нам треба переобладнати сцену, тут і визвучити барабани, електрогітари, і тоді вже будемо слухати рок-команди.

ХVIІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» складатиметься з двох етапів – відбіркового у 2020 році і фінального у 2021-му. І, за словами членів журі, на полтавській сцені вони почули чимало талановитої молоді з гарними голосами. Тож їх завдання – підтримати виконавців та довести до фіналу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію