Продовжили тримання під вартою обвинуваченого в стрілянині біля «Ботаніка»

Віктору Малому продовжити термін тримання під вартою. Полтавця обвинувачують в замаху на умисне вбивство охоронця кафе «Ботанік», що на вулиці Небесної Сотні, 2. Подія сталася шостого серпня минулого року, тоді в охоронця Миколу Сусла двічі вистрелив перехожий. Також сьогодні на суді прокурор надав відеозйомку обшуку квартири обвинуваченого Віктора Малого. На відео, під час обшуку, слідчі вилучили зброю, набої, порох та підробний паспорт. Подродиці дивіться у наступному сюжеті. 

На суді прокурор Григорій Гринь звернувся із клопотанням залучити до розгляду справи письмові докази. Також суд вивчив відеозапис обшуку квартири підсудного Віктора Малого. Його провели у серпні минулого року. Прокурор зачитує перелік зброї та набоїв, які слідчі вилучили під час обшуку квартири обвинуваченого. 

Григорій Гринь, прокурор 

- 2383 набоїв до пістолету  «Флобер» частково у полімерних пакетах та 1600 в упаковках. 157 набоїв калібру 9 мм. Пластмасова коробка з револьвером «Вайрау» та викорастані гільзи. Пістолет калібру  МР 5 серії КО 000043 з фрагментами набоїв. Квитанції та накладні на придбання револьверу Флобер та набоїв. 2334 набоїв до пневматичної рушниці, газовий балончик, револьвер «Грум» у картонній коробці. 107 викоистаних гільз та сто набоїв калібру 6 мм. Револьвер «Айра» та використаних 13 ільз у полімерній упаковці. Револьвер «Вайрау», револьверу «Зораккі».

Віктор Малий, обвинувачений 

- Мене не було під час проведення обшуку. Як можна його проводити згідно процесуального кодексу, якщо мене не було взагалі. Й не було мого адвоката. Я вважаю це кричуще порушення процесу обшуку. 

На відеозаписі  обшуку із ящика столу слідчий витягує папку із документи. Серед них є паспорт на ім'я Валерія Гаркавенка. У паспорт вклеєна фотографія Віктора Малого. Сам підсудний розповів, що паспорт йому підкинули. 

Віктор Малий, обвинувачений 

- Я ж Малий Віктор Григорович. То не мій паспорт. 

Також обвинувачений заперечив що порох, який слідчі знайшли у квартирі належить йому. 

Віктор Малий, обвинувачений

- Де б я його взяв? Хто б мені його віддав? Його дістати неможливо. 

Олександр Рябоконь, адвокат обвинуваченого 

- Хочу звернути увагу суду до конкретних порушень під час даного обшук. Це проведеня даного обшуку неуповноваженими особами, участь слідчого, який взагалі не входить у групу. Проникнення оперативним працівником, який теж немає будь-якого доручення від слідчого. Відсутність відеофіксації щодо процесу відповідного обшуку – відповідно відеофіксація йде лише у момент вилучення.  

Суд залучив відеозапис обшуку квартири Віктора Малого до матеріалів кримінальної справи. Прокурор Григорій Гринь звернувся із клопотанням - продовжити тримання під вартою обвинуваченого.

Григорій Гринь, прокурор

- Враховуючи той факт, що строк тримання під вартою для Малого Віктора Григоровича спливає 28-го березня 2020-го року. Прошу продовжити строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Малому В. Г. На 60 діб – до 9 травня 2020-го року. 

Олександр Рябоконь, адвокат обвинуваченого 

- Прокурор грубо порушує презумцію невинуватості. Оскільки, вже без вироку суду констатує, що дана особа є суспільно небезпечною. Важаю, що доцільним є відмовити у клопотанні та обрати Малому В. Г. запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. 

Після повернення з нарадчої кімнати суддя Віталій Микитенко зачитав ухвалу.

Віталій Микитенко, суддя Октябрського райсуду Полтави 

- Колегія суддів постановила: клопотання прокурора задовольнити. Продовжити  термін тримання пілд вартою на 60 діб до 8 травня 2020-го року.

Нагадаємо, подія сталася шостого серпня біля кафе «Ботанік» по вулиці Небесної Сотні, що у Полтаві. Тоді чоловік дістав із сумки пістолет й двічі вистрелив в охоронця кафе, 40-річного Миколу Сусла. Наступного дня поліція затримала Віктора Малого. Йому 63 роки. Восьмого серпня  полтавцю обради запобіжний захід - тримання під вартою. На суді Віктор Малий заперечив свою провину в злочині. Нині його обвинувачують в замаху на умисне вбивсто, підробці паспорта та в незаконному зберіганні боєприпасів та вибухонебезпечних речовин.

Стрічка новин