Новий Кабмін: що буде з економікою та курсом валют?

Сьогодні щодо цієї теми говорили експерти столиці. Вони згадали передумови, які призвели до звільнення Уряду Олексія Гончарука та прогнозували можливі результати роботи міністрів нового кабміну. Більше – у сюжеті наших кореспондентів. 

Ольга Соломаха, кореспондентка

- Падіння економіки, недоотримання доходу в бюджет та стрімке зниження рейтингу. Це – основні причини, через які склад Кабінету міністрів на чолі з Олексієм Гончаруком відправили у відставку. Що буде з економікою та курсом валют далі, вже з новим головуючим Денисом Шмигалем. З цим питанням допомагали розібратися експерти. 

Експерт з економічних та політичних питань Андрій Вігірінський розповів: на разі говорити про те, що склад нового уряду кращий чи гірший від попереднього рано. 

Андрій Вігірінський,експерт з економічних та політичних питань

- Що змінилося? Фасад, форма. Наповнення і зміст вони ще не розкрили. Але факт в тому, що виклики, які стоять перед цим складом Міністрів значно складніші. Вони мають розуміти, що вони є на сьогодні кризис-менеджерами. На відміну від Гончарука, який приходив, в умовно кажучи, більш стабільну економіку та більш стабільною макро-економічною ситуацією. 

На думку експерта, головною причиною зниження економіки під час головування Олексія Гончарука – став спад промисловості. Він додав: якщо ситуація не зміниться, то і на склад Кабінету міністрів на чолі з Денисом Шмигалем чекає короткотривалий термін перебування на займаних посадах.

Андрій Вігірінський, експерт з економічних та політичних питань

-Не можна сказати, що завтра вас збільшиться пенсія, бо вона зрости не може, якщо не зростає дохід бюджету. Не можуть покращитися соціальні стандарти, якщо у вас не має для цього грошей. Для того, щоб були гроші визначаються точки зросту валового внутрішнього продукту. Ці точки зростання поки що не визначенні. 

А зі слів економіста Віктора Скаршевського, економічна ситуація в країні, і взагалі, не залежитиме від дій Уряду. Він зазначив: в кінці 2020 року очікується світова фінансова криза. Про неї ще півтора роки тому говорили світові аналітики і, до якої мали б готуватися заздалегідь. Але, як зазначив експерт, українська влада навпаки діяла так, що наразі світова криза боляче вдарить по економіці держави.

 Віктор Скаршевський, економіст

- Українська влада замість того, щоб готуватися до прогнозованої світової кризи зробила все, щоб ця криза боляче вдарила по економіці країни. Вони взяли і запустили спекулятивний капітал в український ОВГЗ. 

Віктор Скаршевський розповів: близько 5 мільярдів доларів спекулятивних коштів надійшло до України за 2019 рік. І тепер, зважаючи на ситуацію в світі, ці кошти починають виводити.

 Віктор Скаршевський, економіст

- І що робить Національний банк? Він на минулому тижні продав з золотовалютного фонду більш ніж на 300 мільйонів доларів для того, щоб допомогти цим спекулянтам вивести гроші з України. Вже сьогодні відбулися торги. І почалася девальвація.

Через допущені помилки старим урядом на країну чекає дефолт. Так вважає голова аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов. Він розповів: найбільша відповідальність за реанімацію українського благополуччя ляже на міністерство економіки, фінансів та енергетики. Додав: не має питань до нових очільників цих міністерств, назвав їх професіоналами. Утім наголосив: професіоналізм міністрів нічого не дасть, якщо не змінити методи в роботі з держбюджетом. 

Андрій Золотарьов, голова аналітичного центру «Третій сектор»  

- Питання у стратегії. Якщо новий Уряд вибере стратегію правління старого Уряду, тобто де б нам, ще зайняти грошей замість того, щоб думати, як їх нам заробити самостійно, то ніякий професіоналізм окремо взятих міністрів не врятує від цих наслідків.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію