Благодійний показ фільму «Поводир» та зустріч із режисером Олесем Саніним у Полтаві

Цими вихідними до Полтави завітав відомий український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, скульптор та музикант Олесь Санін. Перед показом фільму «Поводир» він поспілкувався з численними глядачами, розповівши як знімалася кінострічка, що встановила шість років тому абсолютний рекорд вітчизняного кінопрокату.   

Режисер та сценарист Олесь Санін у своєму фільмі розкрив одну з трагічних сторінок української історії - масові репресії та знищення представників української культури в 30-х роках минулого століття, її музики, етностилю в образі кобзарства. Відомо, що Всесоюзний з’їзд кобзарів і лірників у Харкові 1934 року закінчився кривавою розправою та вбивством більше трьохсот митців. Хоч стосовно цих подій серед істориків досі точаться дискусії. В основу українського історичного, драматичного фільму покладено мандри радянською Україною американського хлопчика та сліпого українського музики напередодні та під час голодомору. Стрічка вийшла в прокат 12 листопада 2014 року. Тож серед полтавців було чимало таких, хто переглянув «Поводир» не один раз.

Ірина Бречко, глядачка 

- Я давно знала про цю подію, але на жаль більше ніде не було інформації, добре коли у фільмі прозвучали вже конкретні імена, навіть показано, де це було, хоча виникає питання чи саме так все було. Чи може тут є фантазія авторів, але що історичний і трагічний факт для України це так. 

Григорій Титаренко, глядач 

- Я коли був зовсім малий, мене виховувала бабуся. Вона розповідала що у неї постійно до війни зупинялися кобзарі, вони знали що там буде миска борщу, прихисток на ніч то кобзарі практично з вечора до ранку співали, а  я малий, це були 50 – ті роки запитував чого зараз вони не ходять. Вона знала де кобзарі ділись, але мене жаліла говорила чогось не ходять. 

Зоя Коваленко, глядачка 

- Фільм бачила не раз і всім рекомендую, це наша історія, яку ми зобов’язані знати.

Окрім цікавої та зворушливої розповіді про творчий процес зйомок фільму «Поводир» на полтавців чекав сюрприз. Олесь Санін представив тризер майбутньої стрічки «Довбуш», яку знімають вже два роки. Це історична картина про одного з українських месників, опришків,  де  за словами Олеся Саніна знімалися кращі українські та польські актори. 

лесь Санін, український кінорежисер, актор

- Це велика складна постановочна картина в якій буде дуже багато трюків, видовищна. Це те за чим напевне прийде глядач в кінотеатр. І для мене це серйозна драматична історія про людей, які навіть ціною власного життя прийшли боронити рідну землю. 

Показ фільму «Поводир» був благодійним - всі зібрані кошти підуть на потреби українських бійців, які перебувають на лікуванні у Полтавському військовому шпиталі.

Стрічка новин