У Полтаві триває підготовка до п’ятого фестивалю «Майстерня міста-2020»

Відбудеться він 28-31 травня 2020 року. Головна локація – Театральна площа. Цьогорічна тема – культура та місто. Програма фестивалю має охопити питання вивчення та розвитку ідеї сучасного культурного контексту міста, вплив громадськості на туристичну привабливість міста та його промоцію в Україні та за її межами. Деталі проведення вирішили обговорити у музеї Панаса Мирного.

У рамках фестивалю «Майстерня міста» заплановані дискусії, «круглі столи», семінари та інші заходи, направлені на промоцію Полтави в Україні та за її межами. Тож для обговорення деталей майбутньої події саме музей Панаса Мирного обрали не випадково.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста» в Полтаві

- По сценарію проведення заходу ми б хотіли пов'язати це з Полтавським муніципалітетом, хотіли б показати історію, а вважаючи на те, що Панас Мирний був ще й функціонером у ті роки, коли жив у Полтаві, ми б хотіли це пов'язати з його функціонуванням як клерка – у Полтавській міській раді, а потім – активного громадянина міста Полтави.

Садиба відновлена майже такою, якою вона була в останні роки життя Панаса Мирного. У центрі подвір’я стоїть дерев’яний будинок, зведений 1860 року, поруч – альтанка, навколо – сад, де збереглися дерева, кущі, посаджені письменником.

У кімнаті – предмети побуту та фотокартки Панаса Мирного та родини. 

Кожного року фестиваль присвячують окремій тематиці, яка висвітлюється у контексті створення та оновлення міських публічних просторів з наданням їм нового соціо-культурного значення.  

Ірина Брижань, регіональна координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» 

- Ми хотіли б протягом 4 днів фестивалю, щоб пройшло безліч заходів, присвятити їх саме темі культури, сучасному культурному простору, контексту, промоції Полтави, як туристичної принади. І взагалі промоції нашого міста.

В 2020 році фестиваль «Майстерня міста» пройде у Полтаві вп’яте. Вперше в нашому місті він відбувся у 2016 році та охопив близько 2000 учасників. Відтоді подія стала щорічною. У 2019-му 4-ий фестиваль «Майстерня міста» мав у програмі понад 50 заходів для дорослих і дітей, залучених до участі, та ознайомлення з темами розвитку міських просторів. Всього учасниками фестивалю у 2019 році стало понад 20 000 полтавців. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ми зараз запрошуємо всі громадські організації подавати свої заявки, щоб ми могли їх включити до загального заходу. Це вже традиційний міський захід, який ми проводимо з «Інститутом розвитку міста», GIZ, тому запрошуємо до участі в цьому заході.

Заявки цьогоріч приймаються до 14 березня 2020 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію