Дірки в покрівлі, а як наслідок – дощ зі стелі

І така ситуація вже звична у дощову погоду, або коли тане сніг. Полтавка Ніна Сайко живе по вулиці Сортувальній, 21. І не лише вона скаржиться на проблему, яка не вирішується роками, а всі, хто проживає на верхніх поверхах. Мешканці вже не знають, куди ще звертатися, аби їх почули.

Жодного ремонту з моменту зведення будинку, розповідає Ніна Сайко. У кімнаті - мокра стеля, відклеяні шпалери та грибок. Це наслідки дощів. У кухні та коридорі - також суцільні плями та волога стеля. Дах почав протікати три роки тому, і з кожним днем масштаб збільшується. Ремонтувати за власний кошт жінка не може, адже пенсіонерка і не має таких коштів. 

Ніна Сайко, мешканка будинку по вул.Сортувальній, 21 

- Питалася, щоб мені зробити - це тисяч 25-30. Але воно ж не допоможе. Воно ж затікає. Я б уже зробила, але ж у мене немає коштів. У мене пенсія 2 тисячі і 44 роки стажу. Із них - 30 пропрацювала штукатуром. А уже восьмидесятий рік, а у мене ні грошей, нічого немає, і дах тече.

Цілий стос паперів та відписок з приводу ремонту покрівлі.

ЖЕО 2 вказувало, що люди не сплачують за прибиранння та ремонт покрівель, тож коштів немає.

В управлінні ЖКГ обіцяли ремонт, але за умови наявності відповідного фінансування. 

Але тепер уже і не обіцяють, адже на сесії від 29 листопада депутати прийняли рішення, що допомагатимуть з ремонтами лише ОСББ. ЖЕО тепер - не балансоутримувач споруд, адже з їх балансу списали багатоповерхівки.

Тепер вся відповідальність лягає на плечі сами власників квартир. На думку депутатів, створення ОСББ - крок до кращого життя самих містян. 

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ 

- На сьогодні є ОСББ, де вартість за квартплату менша, ніж в будинках ЖЕО 2. Все залежить від людей. Якщо в них є бажання доглядати за своїм будинком, чи є якісь проблеми, то люди можуть їх вирішити через створення ОСББ, або винайти управляючу компанію, або підписати договір з управителем. На сьогодні держава поклала цей обов'язок на них. Це не моя позиція та рішення. Є держава, яка прийняла чинне законодавство.

Ніна Сайко зазначає, люди не проти ОСББ. Але будинок влада має передати відремонтований. А не коли роками сплачували кошти на утримання, а заберуть на свої плечі руїну, де потрібно відновлювати все. 

Олексій Станчевський, аналітик 

- Реформа ЖКГ і створення системи ОСББ і покликано на те, щоб вирішити проблеми, які склалися з невиконанням чи неповним виконанням ЖЕО своїх функцій. Якраз направлено на те, щоб мешканці своїх будинків об'єднувалися та брали на себе відповідальність, і люди, як найбільш знаючі про свої проблеми, самі їх вирішували. Звичайно, ми маємо велику кількість будинків житлового фонду, які є занедбані, які є старі, і для їх ОСББ проблем буде більше, але іншої ситуації зараз немає. ЖЕО більше обслуговувати не будуть. І створення ОСББ є єдиний вихід із ситуації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію