Децентралізація на фінальному етапі?

У Києві пройшов Національний пресклуб. Його тема: «Децентралізація: що далі?». Орієнтований він на регіональні ЗМІ. Це – шостий щорічний традиційний інформаційний захід Асоціації міст України для медіа щодо децентралізаційної реформи. Пресклуб організовано у рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні». Він реалізується Асоціацією міст України за підтримки USAID. На пресклубі зібралися більше 100 представників ЗМІ з усіх областей та представники парламенту України. 

Національний пресклуб на тему: «Децентралізація: що далі?» відкрив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він привітав учасників та наголосив: вже традиційно проводиться цей захід для представників регіональних медіа. Додав: зважаючи на тему цьогорічного пресклубу, хочуть обговорити те, що ж буде після децентралізації. Розповів пан Олександр і про пропозиції асоціації щодо змін до Конституції. 

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

- Є пропозиції щодо публічних консультацій, щодо органів самоорганізації населення, ми їх прописали задля посилення громадської думки. Ще один момент в наших пропозиціях – це те, що він буде стосуватися великих обласних центрів щодо розподілу повноважень між владою та цими містами, в яких знаходиться представництво.

Олександр Слобожан пояснив: Асоціація Міст України не підтримала два проєкти конституційних змін Уряду щодо реформи. Та ознайомив з тим, що пропонує Асоціація у власній Концепції змін до Конституції в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади. 

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України

- Чому ми запропонували ці зміни до Конституції? Тому що, звісно задля основи. Ми звернули увагу на 6 концептуальних пунктів. Це – дворівневість фактично, якщо громади почали об’єднуватися і виходити з районів, отримують ресурси, то їм треба дати змогу самим вирішувати питання місцевого значення. Що ж стосується повноважень, то якщо центральна влада рахуватиме, що їм на цих територіях буде потрібно представництво, то ми це підтримуємо.

Олександр Слобожан наголосив: у пропозиціях Асоціації Міст України щодо конституційних змін відображені головні принципи Європейської хартії – справедливість розподілу фінансів і однакова якість публічних послуг. Разом з колегами по парламенту взяв участь у обговоренні завершення децентралізації на майданчику Асоціація міст України народний депутат України Віталій Безгін. Він озвучив позиції «Слуги народу» щодо ключових питань заходу.

Віталій Безгін, народний депутат України

- Їх проєкт є таким, що з одного боку розширює повноваження місцевого самоврядування, з іншого абсолютно нівелює державний нагляд. Ми вважаємо, що це не збалансована позиція, тому в даному аспекті ми звичайно що не будемо його підтримувати. Але знову ж таки тут питання не в підтримці тієї чи іншої редакції, тут має бути питання спільної редакції працівників всіх органів місцевого самоврядування.

Водночас Віталій Безгін зазначив: Національний пресклуб на тему: «Децентралізація: що далі?» є важливим майданчиком для комунікації.

Віталій Безгін, народний депутат України

- Чим більше про реформу децентралізації будуть говорити, тим це краще. Те, що АМУ зібрали на площадці такі кількість регіональних ЗМІ, оцінюю вкрай позитивно, адже для центральних телеканалів тема децентралізації не є скандальною та цікавою.

Стрічка новин