У Полтаві нагородили лауреатів премії ім.В.Вернадського

У Полтаві відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів премії відомого українського природознавця, засновника геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу, ноосферу, космізм, філософа Володимира Вернадського. Його життя та наукова діяльність тісно пов’язані з Полтавщиною. Працюючи у Полтаві, Кременчуці, Градизьку, Лубнах, Шишаках, Нових Санжарах, Гінцях та Яреськах, великий вчений, перший президент Української академії наук, зробив чимало наукових відкриттів.

Премія імені Володимира Вернадського обласної ради була заснована 2018 року. Тож в результаті другого конкурсу з дев’яти учасників журі обрало троє переможців. Всі вони – науковці, які працюють у закладах вищої освіти 1-4 рівнів акредитації та мають чималі здобутки у науково-педагогічній і науково-дослідницькій діяльності, проведенні фундаментальних та прикладних досліджень. 

Оксана Максименко, викладачка Аграрно-економічного коледжу ПДАА, лауреатка премії

- Премія Вернадського дається за наукові дослідження. Я досліджую тему удосконалення грошової оцінки сільськогосподарських підприємств, що є дуже актуально на сьогоднішній день у зв’язку з майбутнім відкриттям ринку землі, і сподіваюсь, що мої розробки допоможуть в цьому питанні.

А ось заслужений працівник культури, директорка Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні» Людмила Овчаренко вже 20 років займається такою наукою як керамологія. Вона представила п’ять своїх видань та монографій, присвячених гончарству та гончарній освіті в Україні.

Людмила Овчаренко, директорка художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні», лауреатка премії 

- Моя докторська дисертація, вона була присвячена саме гончарному шкільництву, як визначальному фактору, який впливав на розвиток нашого традиційного гончарства на теренах України від кінця XIX до середини 40-х років ХХ століття.

Заснування та відзначення лауреатів такої премії надзвичайно важливо для розвитку та підтримки вітчизняної науки? говорить ще один переможець, доктор біологічних наук, професор, перший проректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Володимир Никифоров.

Володимир Никифоров, доктор біологічних наук, професор, лауреат премії

- І нам вдалося, ми дуже вдячні нашим колегам з Полтавського Краєзнавчого музею, вони в запасниках знайшли проби, зараз я з собою привіз, яким вже близько 130 років, що чудом збереглися після Другої світової війни. І зараз ми дослідили і провели порівняльний аналіз, що відбулося з нашими чорноземами, наскільки зменшився гумус, що ми його втрачаємо щорічно, на жаль, через використання таких культур, як ріпак та інші.

Премія імені Володимира Вернадського, заснована Полтавською обласною радою у квітні 2018 року, присуджується щороку до Дня народження вченого – 12 березня. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію