Президент України Володимир Зеленський відвідав Кременчук

Майже трирічний конфлікт між «Укрзалізницею» та Крюківським вагонобудівним заводом практично вирішено, а підприємство з Полтавщини отримає замовлення на будівництво 90 пасажирських вагонів та трьох дизель-потягів. Такий результат сьогоднішнього візиту до Кременчука президента України Володимира Зеленського.

Ще вчора відвідування Наддніпрянського міста не було у президентських планах. Але на зустрічі з підприємцями області голова наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько нагадав главі держави про складні взаємовідносини їх підприємства з «Укрзалізницею». А також про те, що в останні роки закуповують до 70% імпортної продукції. Тож Володимир Зеленський пообіцяв наступного дня приїхати на підприємство. І вже за годину до запланованого візиту в цеху пасажирського вагонобудування почали збиратися працівники. Вони розповідають, що зараз Крюківський вагонобудівний працює чотири дні на тиждень. Люди недоотримують 20% зарплати.

Іван Головань, начальник корпусу пасажирського вагонобудування

- Якщо робота є, то навіть вертаються, зараз знову починають звільнятися, виїжджають в Польщу, Чехію на заробітки.

Тож працівники з нетерпінням чекали високих столичних чиновників.

Іван Головань, начальник корпусу пасажирського вагонобудування

- Ми їм скажемо, нехай замовляють нові пасажирські вагони. Ми зараз бачимо, в якому стані вагони є. Є нові, сучасні, які ми готові зробити.

На КВБЗ главі держави показали виробництво, потужність заводу, його проектну базу та перспективні моделі, зокрема, й пасажирських вагонів. Володимир Зеленський відзначив гарний стан підприємства та наголосив, що програми підтримки національного товаровиробника, вітчизняної промисловості повинні бути в пріоритеті державної політики. Міністр інфраструктури Владислав Криклій після публічної дискусії із президентом пообіцяв, що «Укрзалізниця» замовить у Крюківського вагонобудівного заводу 90 пасажирських вагонів та 3 дизель-потяга.

Володимир Зеленський, президент України

- Пане міністр. Я хотів би, щоб ми зараз просто сказали, що ми дійсно замовляємо 100. Можна трішки менше – 80. Виходячи з фінансового плану. 80-90 не підходить, давайте 90 – домовилися.

Приємно враженим від зустрічі залишився й голова наглядової ради Крюківського вагонобудівного заводу Володимир Приходько. Говорить, навіть не очікував такої практично миттєвої реакції від президента держави. 

Володимир Приходько, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» 

- Я розумію, що питання фінансування повинно перейти в площину рішень, пов’язаних з бюджетом країни, мова йде не про закупівлі через прибутки «Укрзалізниці». А про закупівлі через бюджет, якщо це станеться, це буде перший випадок виконання закону про транспорт, де написано – держава зобов’язана фінансувати закупівлі транспорту соціального призначення.

Стрічка новин