Загадкова смерть студента-медика

Подія сталася ще в ніч з 27 на 28 лютого у Полтаві. Тоді біля стін одного з гуртожитків Української медичної академії знайшли мертвим Богдана Бакуменка. Хлопець вже закінчив перший курс інтернатури. Та начеб-то з друзями святкували цю подію. Утім, вона закінчилася смертю Богдана. Як це трапилося – не бачив ніхто, камери теж нічого не зафіксували. Тих подій чомусь не пам'ятає жоден із присутніх у той вечір, розповідають рідні. Що ж сталося насправді, намагалася дізнатися Марина Покшіна.

Марина Покшіна, кореспондентка

- Біля цієї будівлі, що за адресою Олени Пчілки, 44, 28 лютого близько 8 ранку знайшли тепер вже загиблого Богдана Бакуменка. Хлопець лежав ось на цьому місці: головою сюди, ногами сюди. Про це свідчать фотографії, зроблені очевидцями.

Перехожі викликали поліцію та швидку допомогу. Утім, останні лише констатували смерть Богдана. У нещасний випадок чи самогубство рідні та друзі не вірять. Аби з'ясувати, що ж трапилося з двадцятитрирічним чоловіком, йдемо в гуртожиток разом із батьками та тітками хлопця. Проте одразу на порозі нас зустрічає чоловік. Він представився завідувачем гуртожитку. Заявляє: права тут знаходитися не маємо, знімати – теж. Мовляв: це приватна власність.

- Це власність УМСА, щоб тут знімати, ви повинні мати дозвіл.

Далі в розмову втручаються рідні загиблого хлопця. Біля вікна, яке веде на ґанок, з якого начеб-то випав Богдан, тітка Лілія Єстаф'єва дивується. Мовляв: сьогодні тут є замок. Вийти туди неможливо. Проте в ніч з 27 на 28 лютого виходить там було відкрито? Чи, додає жінка, він туди й не виходив. За її словами, у цю версію вони категорично не вірять. 

Лілія Єстаф'єва, тітка загиблого Богдана Бакуменка

- По-перше, були синці, тут ще дуже багато запитань до судмедексперта. Я сама, як медик, розумію, чому дитина була повністю замотана у харчову плівку. І він мав синці скрізь, по всьому тілу. Значить, що тут щось приховується. По-друге, якби він стрибнув звідси, то тапочки кімнатні були б затоптані, але вони залишилися на ногах. По-третє, зараз стрибнемо, маєчка закочена, біля стіночки, так ніяк, ну ніяк не можна впасти.

Батькам загиблого хлопця повідомили: він прийшов сюди до друга відсвяткувати якусь подію. З'явився Богдан у гуртожитку о 22.30. Вийти, згідно з правилами внутрішнього розпорядку, мав не пізніше 23.00.

Андрій, завідувач гуртожитком №4 УМСА

- А цей хлопець до якої години перебував? Це фіксується якось в журналі?

- Вихід і вхід фіксується.

- А зафіксований цей вихід?

- Ні.

- Чому?

- Тому що він не вийшов.

Коли ми хотіли подивитися журнал записів, завідувач гуртожитком просто вирвав його з рук. 

- Віддай журнал, віддай журнал, кажу.

Коли журнал опиняється в нас, виявляється, там зафіксований зовсім інший час. А саме: 20.20. Навпроти не написано, коли вийшов Богдан. То чого так нервував завідувач гуртожитку? Рідні припускають: його переписали. За словами поліцейських, спершу на місце події виїхала слідчо-оперативна група. Завершивши роботу на місці, тіло направили у бюро судово-медичних експертиз для встановлення причин смерті. За даним фактом, додає начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області Юрій Сулаєв, у той же день відкрито кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Це – умисне вбивство і призначено ряд експертиз. Зараз у рамках цього кримінального провадження поліцейські досліджують коло знайомих, коло осіб, з якими останній раз спілкувався цей хлопець, і всі обставини, які призвели до цієї трагедії. Також, за попередньою інформацією лікарів, нам повідомили, що смерть хлопця настала внаслідок падіння з висоти.

За словами Юрія Сулаєва, розглядаються й інші версії, зокрема, нещасний випадок. Утім, рідні в це не вірять. Висота стіни, біля якої знайшли тіло Богдана, – близько трьох з половиною метрів. А це – приблизно два зрости дорослої людини. Як додає батько хлопця Михайло Бакуменко, вбитися з такої відстані було нереально. Не дає спокою чоловіку і положення тіла. Мовляв: воно лежало щільно підіпертим до стіни.

Стрічка новин