Сьогодні відбулася перша година запитань до нового Уряду на чолі з Денисом Шмигалем

У Верховній Раді новий прем’єр-міністр відповів на ряд запитань від народних депутатів. Зокрема, стосовно і перегляду бюджету, і виконання соціальних зобов’язань, децентралізації та другого етапу медичної реформи. Більше дивіться в сюжеті нашої кореспондентки з Києва.

Свій виступ за трибуною в парламенті новий прем’єр-міністр почав з ключових питань децентралізації. Зокрема, він наголосив: реформа децентралізації влади в Україні визнана однією з найуспішніших. Зазначив: 70 відсотків населення України очікують позитивних змін від неї. Він також нагадав: вона має п’ять завдань.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Формування спроможних територіальних громад, формування нової системи адміністративно-територіального устрою, розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування і органами виконавчої влади, перегляд повноважень місцевих адміністрацій із врахуванням нових повноважень органів місцевого самоврядування і стимулювання розвитку форм і інструментів місцевої демократії.

За словами прем’єр-міністра, формуванням спроможних територіальних громад планується охопити всю Україну. Він додав: вже сформовано 1045 ОТГ із 1400, і у жовтні цього року будуть проведені вибори уже у всіх громадах. Також він повідомив: по всій Україні створено плани розташування об’єктів соціальної інфраструктури. Денис Шмигаль підкреслив: наразі організовано широкі дискусії з громадянським суспільством задля узгодження всіх ключових питань щодо реформи децентралізації. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Формування нової системи адміністративно-територіального устрою – це 1400 громад. Це близько 100 районів або округів. Це найбільш дискусійні питання, в яких брали і народні депутати, а на сьогодні ці дискусії продовжуються в регіонах, і вони на цьому тижні практично завершені.

Після виступу прем’єр-міністр відповів на запитання депутатських фракцій і груп. Перше питання стосувалося того, чи буде Україна постачати воду в окупований Крим і скільки витрачається з державного бюджету на фінансування окупованих територій.

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Ми не будемо постачати воду для промислових та військових об’єктів. Ми будем постачати, у разі необхідності або гуманітарної загрози українцям воду для господарських потреб, для пиття. Хоч цистернами, хоч каністрами, хоч бутлями, ми маємо це забезпечити – це наш обов’язок перед українцями.

Денис Шмигаль на друге питання відповів: прямих витрат державного бюджету на утримання тимчасово окупованих територій немає, однак є опосередковані. Щодо загальної суми таких витрат, він додав, це потрібно підрахувати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію