Три виміри Ярослава Терновського

Мистецький інтерактив, поезія, лотерейний розіграш майстер-класів та 196 різножанрових полотен. У Полтавському Художньому музеї імені Ярошенка відкрили виставку робіт Ярослава Терновського, а також – учнів живописця. Чому автор назвав її тривимірною та як створювали колективні картини – дивіться далі.

196 творів були створені протягом останніх двох років. Їхні автори – полтавський художник Ярослав Терновський, його учні та учасники майстер-класів, які митець проводить для бажаючих – з нуля.

Ярослав Терновський, художник

- Виставка має назву «Три виміри», тому що вона охоплює три такі концептуальні напрямки. Перший – це змістовно-ідейний напрямок. Другий – це естетичний напрямок. І третій – це технічно-ремеслярський напрямок.

Змістовно-ідейні – це ті полотна, у які треба дового вдивлятись, аби збагнути їх смислове навантаження, говорить Терновський. Естетичні – ті, що просто тішать око та мають декоративну цінність. А от третя категорія – із незвичайних матеріалів, наприклад, пігулок.

Ярослав Терновський, художник

- Деякі картини зроблені у дуже незвичній цікавій техніці, з використанням таких матеріалів, про які раніше ніхто б і не здогадався. Не подумав би навіть використовувати в живописі. Але зараз можна все – в сучасному світі.

Екоактивістка Ірина Коноз відвідує заняття із живопису два роки. Говорить – втілює через мистецво свої погляди на життя. Наприклад, через цю картину із балериною. 

Ірина Коноз, екоактивістка, учениця Ярослава Терновського

- Тут наша балерина, наша волонтерка, така тендітна, беззахисна, на фоні цього сміття. Ніби краса і небезпека поряд. Наче Полтава наша така тендітна – і в купі цього сміття.

Колективні полотна – це картини, які могли творити всі бажаючі, зображуючи на полотні будь-які образи, які виникли у їхній уяві. 

Михайло Іванищенко, учасник художнього інтерактиву

- Я намалював дерево, місяць, зорі та чоловіка, який йде під ліхтарем. Я також люблю вечір, піти прогулятися під ліхтарями, біля мого дому йде парк.

Під час відкриття виставки провели лотерейний розіграш майстер-класу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію