Як розписували полтавські ужиткові речі в давнину?

У Полтавському літературно-меморіальному музеї імені Короленка відкрилася виставка. Назвали її «Весняні розписи». Авторка – жителька Миргорода Софія Бондаренко. Вона працює в техніці декоративного розпису. Роботи майстрині та її учнів бачила Марина Покшіна.

На експозиції – роботи майстра з декоративного розпису Софії Бондаренко. Це – ужиткові речі українського народу. А саме: тарелі, вази, дощечки та писанки. Та особлива для самої авторки – робота «Два веселих зайця». Її майстриня пресвятила річниці весілля батьків. За словами Софії Бондаренко, вони одружилися на Стрітення, 15 лютого.Поряд з нею – інша, не менш улюблена робота. Вона називається «Мамина турбота».

- Сидить така маленька пташка, а мама летить і в дзьобі несе їй їжу, тому вона й називається «Мамина турбота».

За словами майстрині, роботи їй вдаються легко й швидко. Утім вона кожного разу спершу зображення наносить на папір, а вже потім – оздоблює виріб. 

Софія Бондаренко, майстер з декоративного розпису

- Я шукаю цю композицію, я її компоную у співвідношенні, кольорову гаму, якщо я бачу, що робота нормальна, я її переношу на матеріал.

Окрім робіт майстрині, на виставці вироби й її учнів. Софія Бондаренко – веде гурток у Миргороді. Там діти вчаться майстерності декоративного розпису. Наталія Ярич вже має близько 20 робіт, проте на виставці – лише 11. Дівчина показує одну з них. Ця картина називається «Листопад». За словами Наталії, багато хто не розуміє змісту роботи. Утім, переконує дівчина, він зовсім простий.

Наталія Ярич, учениця гуртка «Декоративний розпис»

- Тут зображена дівчина, це, як осінь, тобто це останній місяць. І вона від нас іде. Ми тут бачимо, що й пташки вже повідлітали і бачимо, як з її сорочки вилітає листя. Вона без рук, тому що це – символічний образ, тобто це осінь: тут і грибочки. і жито, тобто її спідниця – це жито.

Робіт на виставці близько ста. Усі вони прикрашені традиційним декоративним розписом. Побачити експозицію можна упродовж місяця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію