Кабмін хоче підвищити тарифи на світло

Кабмін хоче підвищити тарифи на світло

Кабінет Міністрів України у 2020 році планує переглянути тарифи на електроенергію.

Повідомляє Народна правда

Уряд України протягом цього року планує переглянути тарифи на світло для громадян. Кабмін має намір відмовитися від пільгової ціни 90 копійок за перші використані 100 кВт/год.

Підвищення тарифів планують провести у декілька етапів. Відмова від пільгової вартості електроенергії, влада пояснює зниженням сум в платіжках українців.

Як пояснив Олексій Оржель, населенню доведеться платити дорожче, для того, щоб ціни на електроенергію для виробників залишалися на тому ж рівні. Тобто, громадяни заплатять за виробників.

Оржель пояснив, що підвищення цін на електроенергію для виробників, зробить їхню продукцію неконкурентоспроможною на зовнішніх ринках. Бо, на тлі світової кризи через коронавірус, конкуренція у світі значно загострилася.

Для того, щоб утримати рівень цін на електроенергію для виробників, необхідно підвищити вартість для населення, заявив Олексій Оржель.

А щоб для громадян процес пройшов менш болісно, ціни будуть підвищувати поступово.

Міністр енергетики вважає, що різні ціни на ринку електроенергії виступають фактором для зловживань постачальниками. А єдина ціна дозволить уникнути зловживань тарифом. При цьому Олексій Оржель запевнив, що громадянам не будуть відмовляти в субсидіях.

Оржель зазначив, що найбільш справедливим варіантом вважається, що забезпечена людина, яка споживає багато енергії, повинна платити її реальну економічну вартість. Але якщо ввести обмеження, наприклад, ті, хто споживають понад 500 кВт-год, позбавляються пільгової ціни в 90 копійок за 100 кВт-год, і це не дозволить отримати достатньо коштів.

«Ми рахували, скільки це в грошах, – невелика сума, і вона в даному разі не є вирішальною. Якщо говорити про 100 кВт-год і скасування пільгової ціни в 90 копійок, то цей показник відіграє набагато більшу роль. Це еквівалент 10 млрд гривень вивільнених грошей на ринку електроенергії», – додав він.

Громадянам залишається тільки згадати у кого з впливових бізнесменів є дуже енерговитратне виробництво металів із застосуванням електролізу. Подумавши трохи, населення зрозуміє, чию конкурентноздатність буде оплачувати зі своєї кишені.

В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цього – 1 грн 68 коп. за кВт-ч.

Стрічка новин