Бізнес-форум з президентом України у Полтаві

Цього ж дня Володимир Зеленський зустрівся з представниками бізнесу. Серед присутніх – представники великого, середнього та малого бізнесу Полтавщини. Кожен з них озвучував свої проблеми та пропозиції щодо роботи вже нового уряду. Що ж найбільше турбує підприємців Полтавщини, дізнавалась Юлія Хаврель.

О 15:00 у Полтаві розпочався форум. Президент України Володимир Зеленський та керівник Офісу президента Андрій Єрмак зустрілися із представниками бізнесу.

Володимир Зеленський, президент України

- Я приїхав сюди не на один день, тому що ми хочемо, крім того, що ми запускаємо «Велике будівництво», я хотів би почути від вас реально проблеми, крім проблем у вас є варіанти розв'язання цих проблем. Ми готові підтримати ці рішення чи допомогти – це друге. А третє – я хочу з вами поспілкуватись з приводу того, які є люди, яких ви поважаєте з Полтавщини, для мене це важливо, особливо для місцевих виборів.

Першим слово взяв голова Полтавського регіонального відділення Української Спілки Промисловців і Підприємців Сергій Змієвець. У своїй промові він запропонував створити окреме міністерство з питань промисловості та оборонного комплексу. На це президент України відповів, що в уряді такі пропозиції розглядалися, й додав, що в Україні може з'явиться окремий віцепрем'єр з питань промисловості і торгівлі.

Володимир Зеленський, президент України 

- Перший віцепрем'єр, у нас так було, - це віцепрем'єр тире міністр економіки України. Тобто, якщо промисловість знаходиться в економіці, як департамент. Може бути по-іншому, може бути окремий віцепрем'єр з питань промисловості і торгівлі. Може бути така частина. Будемо говорити, тому що це структурне питання.

Наступним виступив керівник СП «Полтавська газонафтова компанія» Віктор Гладун. Він підняв таку проблему, як адміністративний тиск на підприємців.

Віктор Гладун, керівник СП «Полтавська газонафтова компанія»

- Ми не знаємо, нам бурити, чи йти до нового обласного прокурора, тому що він хоче знайомитись.

Серед присутніх на зустрічі – й керівник «Крюківського вагонобудівного заводу» Володимир Приходько. Він нарікав на те, що державні монополії роблять імпортні закупівлі і ігнорують вітчизняного виробника. «Укрзалізниця» не робить замовлення «КВЗ», а якщо і робить, то не виконує договору.

Володимир Зеленський, президент України 

- Ми визиваємо міністра інфраструктури, він теж приїжджає, ми після цієї зустрічі скажемо йому це питання. Він повинен приїхати одразу з рішенням.

- Які терміни? Через тиждень, два?

- Завтра, він приїде завтра.

На форумі свої пропозиції й занепокоєння також вислови представники будівельної галузі, легкої промисловості, медіа-сфери тощо. Обговорили «ринок землі», законопроєкт щодо дезінформації та роботу правоохоронних органів. Президент вкотре наголосив на тому, що на майбутніх виборах партія «Слуга народу» готова надати свій бренд для того, щоб гідні полтавці скористались ним для позитивних змін. Також його турбує, чи є кандидати на міські голови Полтави та Кременчука.

Стрічка новин