Новосанжарська коронавірусна історія завершена

Сьогодні із санаторію Нових Санжар евакуювані з Китаю українці та іноземці роз’їхалися по домівках. Їх особисто вітав президент України Володимир Зеленський, який цього дня із робочим візитом перебував на Полтавщині.

На територію санаторію наша знімальна група, як, втім, і всі інші журналісти потрапили вперше. Люди, які перебувають там на обсервації, виходили на балкони, звідки спілкувалися із представниками преси. Ось, приміром, ці іноземки радо сприймали надмірну увагу до них.

Цього дня у Нові Санжари прибули президент Володимир Зеленський, секретар РНБО Олексій Данілов, глава МВС Арсен Аваков та головний санлікар України Віктор Ляшко.

Глава держави подякував усім, хто забезпечував комфортні умови перебування на обсервації.

Володимир Зеленський, президент України

- Я хочу всім лікарям подякувати. Обов’язково ДСНС, Червоному Хресту, місцевим людям. Я впевнений, що тут більшість, майже всі люди місцеві, вони розуміють, що до них приїхали їх українці. І раді, що ви виписуєтеся здорові. Я в цілому дуже радий, що саме тут не було жодного випадку коронавірусу.

Коли Володимир Зеленський говорив, що ажіотаж навколо коронавірусу має обов'язково скоро минути, у небі загелготів птах. Присутні сприйняли це, як добру прикмету.

Володимир Зеленський, президент України

- У нас прекрасна країна, у нас багато прекрасних містечок, місць, де можна нормально відпочити якийсь час, коли вся ця історія вірусна пройде. А вона обов’язково пройде. Підтвердження. Навіть природа нас підтримує.

Президент України подарував два м’ячі хлопчикам та два рожевих ведмедики дівчатам, які були на обсервації. Також він вручив годинника киянину Євгену Стаценку, який цього дня був іменинником.

- Бачте, гарно мати президентського годинника. У мене немає - буде у вас.

Євген Стаценко, перебував на обсервації, киянин

- Мені, правда, годинник дуже подобається. Подарунок президента не кожен день буває.

Нагадаємо, упродовж 14 днів у Нових Санжарах перебувало 45 українців, 27 іноземців із 8 країн та люди, які їх обслуговують. Усього більше 100 чоловік. Медики двічі на день обстежували їх, регулярно брали аналіз на наявність коронавірусу. На щастя, всі залишилися здоровими, жодних ускладнень не було зафіксовано. 

Євген Стаценко, перебував на обсервації, киянин

- Можна сказати, я побував у відпустці. Краще, ніж на морі.

Ірина, перебувала на обсервації, мешканка Мелітополя

- У період обсервації дуже важливо було саме людяне відношення. Передавали якісь смаколики, печиво. Дуже дякуємо за це всім. Це дуже торкало до глибини душі. Дуже дякуємо, особливо нашим лікарям, які до нас гарно ставилися.

Олександр Блінов, т.в.о. начальника медичного центру санаторію «Нові Санжари»

- Я вважаю, що забезпечення у них було на досить гарному рівні. І я думаю, що харчування теж. Не кожна людина в Україні може так харчуватися у даний період.

Допомогу евакуйованим з Уханю везли з різних регіонів України. Згодом продукти заборонили передавати до санаторію, а от необхідні речі вони продовжували отримувати.

Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Червоного Хреста України

- Допомогу везли із усіх куточків України. Першими приїхала миколаївська машина. Вона їхала усю ніч і на ранок уже була у нас. Львів, Одеса, Тернопіль, Житомир, Вінниця, Полтава, Харків. Новосанжарці теж долучилися, добряче до допомоги.

Серед евакуйованих українців у санаторії в Нових Санжарах перебували 17 артистів балетної трупи FashionPa з Кривого Рогу. Багатьох із них приїхали забрати батьки. Серед них – Світлана Захаленко, мама Анастасії.

Світлана Захаленко, мати Анастасії, яка перебувала на обсервації

- Тут її все повністю влаштовувало: і медперсонал, і їжа, і умови. Все відмінно – вона задоволена.

Люди обнімалися, фотографувалися, на обличчях багатьох сяяли усмішки. Тож, на цьому позитивному моменті ставитимемо крапку. Пристрасті навколо коронавірусу, що прославили Нові Санжари на увесь світ, завершилися.

Стрічка новин