Чи піде генпрокурор у відставку?

Генпрокурора відправлять у відставку. Депутати підписали проєкт постанови «Про висловлення недовіри Генеральному прокурору України». Вона передбачає згідно з Конституцією України відставку Руслана Рябошапки із займаної посади. Сьогодні ця постанова розглядається на позачерговому засіданні у Верховній Раді. Чим керувалися політики, приймаючи це рішення, і хто з парламетарів його не підтримує, дізнавалася наша кореспондентка з Києва.

В обгрунтувальній записці Проєкту Постанови про висловлення недовіри Генеральному прокурору, інціатори останньої, вказали: «за» більше, ніж півроку перебування на посаді генеральний прокурор Руслан Рябошапка не продемонстрував будь-якої активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави. За час його каденції жодне резонансне досудове розслідування, а також – щодо топчиновників не доведено до завершення. Більш ніж половина «Слуг народу» підтримали ініціативу щодо відставки генпрокурора. Про це розповіла представниця монобільшості в Парламенті Євгенія Кравчук.

Євгенія Кравчук, народний депутат України 

- Ми спілкуємося останні тижні з людьми з регіонів. Вони нам говорять, що практично по всій Україні прокуратура заблокована і не працює. Не підписуються підозри та не рухаються справи. Або на останніх етапах розслідування передаються, наприклад, в НАБУ і ці розслідування починаються спочатку, що призводить до того, що підозрювані втікають.

Депутат від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький, в свою чергу, зазначив їх політична сила має певні претензії до роботи Рябошапки.

Микола Княжицький, народний депутат України 

- Ми маємо нарікання на роботу Рябошапки з двох причин. По-перше, це необгрунтовані підозри до Федини та Звіробій. По-друге, це не законні рішення, які стосувалися погодження щодо приводів Порошенка до суду. Також заява Зеленського про те, що це 100% його людина. Ми вважаємо, що генпрокурор має бути незалежним.

Але не дивлячись на претензії, Микола  Княжицький наголосив: підтримувати відставку прокурора його політична сила не буде.

Микола Княжицький, народний депутат України 

- Ми бачимо, що атака на Рябошапку ведеться з інших боків. Багато людей з антиукраїнськими позиціями, які хочуть затерти пам'ять про Майдан роблять все, щоб прибрати Рябошапку, який все ж виступає з європейськими традиціями. Тому не думаю, що ми підтримаємо це рішення.

Ярослав Юрчишин депутат від «Голосу» у тому, що хочуть звільнити генпрокурора, вбачає політичні мотиви та зацікавленість в цьому олігархів. 

Ярослав Юрчишин, народний депутат України

- Насправді треба дивитися, хто підписав цю постанову. Це переважно представники фінансово-промислових груп. Тобто олігархів. Перш за все, – це всім відомий пан Коломойський, тому пан Бужанський перший підписав. Чому так сталося? Зараз відбувається реформа генпрокуратури. Офіс генеральної прокуратури змінився на 60%. Тобто, всі люди, які блокували боротьбу з корупцією, зараз викинуті з офісу.

Сам генеральний прокурор Руслан Рябошапка під час свого звіту перед Парламентом вчора, також наголосив: найголовнішим здобутком за часів його каденції був початок реформи прокуратури. Але як він зазначив: за це його найбільше і критикували. 

Руслан Рябошапка, генеральний прокурор України

- Ми прибрали з прокуратури, які зливали та продавали справи. Інше, що нам закидають, це нібито відсутність посадок. За топпосадки, всі в цьому залі знають, відповідають інші органи, на які ми не маємо впливу.

Депутат від «Слуги народу» Ірина Верещук не побачила у звіті генпрокурора конкретики. 

Ірина Верещук, народний депутат України 

- Я очікувала, що кожен з них вийде і чесно скаже мені заважало працювати те то і ті то.  Тоді це буде нормально, це будуть прізвища. Це будуть факти, які вселятимуть довіру до слів генерального прокурора чи керівника НАБУ. А так ми чуємо тільки про якісь обтічні форми. Так не робиться.

За процедурою у випадку, якщо ж все таки подання щодо недовіри чинному генппрокуророві підтримає більшість, відразу кадрового рішення не буде. За словами парламентарів, відповідне подання має внести і президент України, а перед внесенням до сесійного залу документу про відставку Генпрокурора, мають відбутися обговорення на профільному комітеті.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію