Кабінет зменшення шкоди від вживання наркотиків – у Полтаві

Кабінет зменшення шкоди від вживання наркотиків. Такий перший у Полтаві кабінет може з'явитись вже в цьому році. Працюватиме він при обласному наркологічному диспансері. Що це означає та які саме послуги зможуть там отримати наркозалежні, дивіться далі.

Наркозалежні люди, які ще не готові нічого змінювати та не уявляють життя без психоактивних речовин. Саме для них хочуть відкрити кабінет зниження шкоди від вживання ін'єкційних наркотиків. Там вони зможуть отримати стерильні шприци, пройти тестування на ВІЛ або наявність гепатиту, взяти антисептики, отримати інформаційну літературу. На той випадок, якщо таки захочуть покинути наркотики.

Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру

- Цих людей не люблять ніде. На вдома, ні сусіди, ні родичі, ні знайомі. Вони від них відгороджуються. Оце  - люди чужі. Ми можемо стати такими людьми, кули вони зможуть звернутися, коли в них виникне питання лікування.

Перший в світі такий кабінет відкрили у Канаді. Естафету підхопили Німеччина, Нідерланди, Австрія. В деяких містах України вже є така практика. У Полтаві ініціатори - представники благодійної організації «Світло надії».

Сергій Жук, керівник відділу політики та комунікацій БО «Світло надії»

- Ми готові закупити за кошти міжнародних донорів частину обладнання, яке буде потрібне і максимально розтиражувати цей досвід в Україні.

Вживати наркотики у такому кабінеті не будуть. Адже це порушення чинного законодавства України. Лікарі кажуть -  це перший крок на зустріч таким людям. Образно кажучи, вони немов стоять на порозі нормального життя та обирають - чи тиснути їм дзвінок.

Катерина Тарасенко, соціальний працівник Полтавського обласного наркологічного диспансеру

- Всі ми знаємо, що споживачі ін’єкційних наркотиків є. Тому для запобігання розповсюдженню соціально небезпечних хвороб, звичайно, було б добре, щоб такі люди мали доступ до чистих шприців, до всього цього мінімального пакету, який гарантуюь ці кабінети.

Кабінет планують відкрити у цьому році. 

Стрічка новин