Один мільйон дерев – за 24 години

 Такий рекорд планують встановити в Україні 21 березня у рамках проєкту «Озеленення України». Долучитися може кожен. У Полтаві з приводу цього зібрали нараду, щоб обговорити деталі. 

У залі – представники міської влади, громадських організацій, Всеукраїнський координатор проєкту з матеріально-технічної співпраці, обласний координатор проєкту та еколог ГО «Нова Полтава» Ольга Макеєва, КП «Декоративні культури» та ті, хто планує долучитися до акції «Озеленення України».  

Вадим Парасочка, Всеукраїнський координатор проєкту з матеріально-технічної співпраці

- Я думаю, що наша ідея добре буде сприйнята, що не буде таких областей, які не захочуть приймати участь. Впевнений, що наша ідея, буде чудово сприйнята у всіх куточках України. І велика кількість людей колективно зробить історію успіху, висадять 1 мільйон дерев одного дня.

Започаткували всеукраїнський проєкт «Озеленення України»- «Книга рекордів України» та найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine. Мета проєкту - відновити екосистему України та світу загалом, розвинути екологічну свідомість усіх людей планети. Планується висадити мільйон дерев за добу по всій країні. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Полтава активно готується до участі. На даний час уже визначені місця, де будуть висаджені нові дерева. Наш план цьогоріч - висадити 1000 дерев протягом року. І завжяки таким акція - такий план досяжний. Ми чітко розуміємо, озеленення міста вкрай важливе, адже дерева потрібно періодично оновлювати: старі дерева відживають, а на їх місце потрібно висаджувати нові. Минулого року ми висадили близько 400 дерев, позаминулого - лише 83. Цього року амбітний план, який ми ставимо перед собою.

До проєкту долучилися й громадські організації «Нова Полтава», «Полтавська платформа» та полтавський осередок Українська академія лідерства. 

Підтримати акцію можуть всі охочі- підприємці, школярі, учні, волонтери чи просто небайдужі полтавці. 

Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури» 

- Комунальне підприємство буде сприяти реалізації даної акції. Наразі, наше піддприємство почало активну роботу з підготовки до висадки. У нас є дільниця, де ми вирощуємо 50 видів хвойних та листяних дерев, а також кущів. Тобто, нас більше, ніж достатньо продукції для висадки. Вся продукція пребуває на балансі комунального підприємства.

Саджанці гарно підходять до кліматичних умов та ґрунту. Важливо, щоб дерева не просто були висаджені, а обов’язково прижилися та стали окрасою міста. 

Ольга Макеєва, еколог ГО «Нова Полтава», обласний координатор проєкту 

- Спочатку ми взяли за мету 1000 посадити,  але ми розуміємо, що ми посадимо більше. Тому, маємо на меті не гнатися за цифрами, а гнатися за якістю. Бо ми маємо інформацію, що приживається 70% саджанців, тому будемо працювати над тим, щоб вони вижили.

На зустрічі представили партнерів, які долучилися до цього проєкту та обговорили план роботи. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію