Уряд пішов у відставку

Уже недіючий. Сьогодні, 4 березня, у Верховній Раді пройшло позачергове засідання. Його ініціатором був президент Володимир Зеленський. Депутати сьогодні проголосували за ряд кадрових змін. Яких – розповість наша кореспондентка з Києва.

Почалося позачергове засідання о 16.00 годині. На нього прийшли поважні гості, урядовці, очільники правоохоронних органів та президент України Володимир Зеленський. Останній і був ініціатором екстреного позачергового засідання парламенту.

Володимир Зеленський, президент України

- Я впевний, що будь-яка влада робить крок у прірву, коли втрачає три головні речі: пам'ять, слух і зір. Тобто, коли влада забуває свої обіцянки, перестає чути звичайних людей і не бачить необхідності у змінах, це не про нас. І, як доказ, ми сьогодні зібралися саме тут. Всі чудово розуміють головне питання – це діяльність Кабінету міністрів України.

Утім, Володимир Зеленський у своїй промові наголосив: діючий уряд – це «уряд нових облич». Але додав: цього замало. Він визнав помилки та недопрацювання влади. 

Володимир Зеленський, президент України

- За два місяці нового року невиконання держбюджету – майже 16 млрд гривень. Ми повинні казати правду. 13 із них – це провал надходжень від митниці. Бізнес приречено сигналізує, що «банда» повністю не зникла.

Володимир Зеленський додав: йому не соромно за роботу уряду. Утім, хотів би ним пишатися. Він закінчив свою промову проханням до депутатів проголосувати за подану заяву прем’єр-міністром про відставку. Аби кожен депутат персонально дав оцінку роботі уряду на чолі з Олексієм Гончаруком. Після на трибуну вийшов і сам прем’єр-міністр.

Олексій Гончарук, експрем'єр-міністр України

- Ми перекрили багато тіньових схем, тому за останні місяці на нас вилилося тонни бруду в ЗМІ. Але ми не відступили, і я хочу подякувати за це нашим міністрам. Вони багато разів ухвалювали складні рішення. Я досить оптимістичний щодо нашого майбутнього, я вважаю, що в нас дуже хороший президент, за час роботи з ним я не отримував жодної незаконної команди.

Олексій Гончарук похвалив роботу парламенту та президента, пообіцяв працювати на успіх країни, незалежно від свого статусу. Після виступів народних депутатів та очільника профільного комітету Верховної Ради парламентарі 353 голосами підтримали заяву Олексія Гончарука. Згідно з регламентом, з дня прийняття рішення Верховною Радою прем’єр-міністр та весь діючий уряд відсторонюється від обов’язків. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію